تعادل در بازار مسکن با ساخت ۱۵۰هزار واحد

0
1
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
معاون وزیر راه و شهرسازی: در صورتی که تقاضا برای واحد استیجاری بیشتر شود، منعی برای افزایش این تعداد نداریم.
افزایش اجاره بها

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از محمود محمودزاده، همزمان با اجرای قانون جهش تولید مسکن، ساخت ۱۵۰هزار واحد استیجاری هم به منظور ایجاد تعادل در بازار مسکن اجرا می‌شود.

محمود محمودزاده تصریح کرد: ۱۵۰ هزار واحد کف تقاضایی هست که برای مصوب شدن به هیات دولت پیشنهاد کرده ایم که ۵۰ هزار واحد آن برای دهک‌های یک تا سوم جامعه با سود ۵ درصد است و ۱۰۰ هزار واحد آن برای دهک‌های متوسط جامعه در نظر گرفته شده است.

وی گفت: همزمان با اجرای قانون جهش تولید مسکن ساخت ۱۵۰ هزار واحد استیجاری هم به منظور ایجاد تعادل در بازار مسکن اجرا می‌شود.

یوسفی عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق برنامه سند جامع مسکن در دولت‌های مختلف باید سالی یک میلیون واحد مسکن ساخته می‌شد که این موضوع انجام نشد. علت آن گرانی مسکن در زمینه‌های مختلف، رها شدن طرح‌های مسکن در دولت گذشته بود.

یوسفی گفت: نزدیک به ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در کشور مستاجر داریم و ساخت یک میلیون واحد مسکونی هم که در تعهد دولت است. اگر بخواهیم ۱۵۰ هزار واحد مسکن اجاره‌ای بسازیم همچنان کمبود مسکن وجود دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در ساخت مسکن اجاره‌ای به سه نکته باید توجه شود. مدت و میزان اجاره چقدر است و  دولت در این قرارداد طرف موجر است یا مستاجر. برای کنترل قیمت مسکن و اجاره بها باید فاصله کمبود مسکن را کم کنیم.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «آیا حباب قیمت مسکن واقعی است؟» از مجله ملکی دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

چه تعداد مسکن ملی به صورت خودمالکی ساخته می‌شود؟

فاضلیان، عضو هیات مدیره بانک مسکن از انعقاد قرارداد خودمالکی ۴۰ هزار و ۹۰۲ واحد به مبلغ ۱۳…