فرصتی دوباره برای جاماندگان طرح نهضت ملی مسکن

3
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
افرادی که موفق به ثبت‌نام در طرح نهضت ملی نشده‌اند تا پایان تیرماه فرصت دارند. همچنین وزیر راه اعلام کرد، در حال حاضر هیچ محدودیتی برای بهره‌مندی از توان پیمانکاران و انبوه‌سازان موفق در اجرای طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد.
شهر پردیس

به گزارش دلتا مگ به نقل از تجارت نیوز، قاسمی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: از تارخ ۱۵ تیرماه سامانه طرح‌های حمایتی مسکن برای متقاضیان جدید به مدت ۱۵ روز باز می‌شود تا همزمان با اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای متقاضیان پالایش شده، امکان ثبت‌نام از افراد جدید نیز فراهم باشد.

وزیر راه و شهرسازی در نشست امروز با مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها اظهار کرد: پالایش نهایی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا ۱۵ تیرماه تمدید شده است. استان‌ها باید توجه داشته باشند متقاضیانی که با مکاتبه نسبت به تعیین تکلیف مدارک خود اقدامی نکنند با هماهنگی شورای استان از ادامه طرح کنار گذاشته شوند تا متقاضیان بیشتری امکان حضور در اجرای طرح را پیدا کنند.

طرح نهضت ملی مسکن

متقاضیان تایید شده توجه داشته باشند حداکثر زمان لازم برای افتتاح حساب در بانک‌ها دو هفته می‌باشد. رعایت این موضوع باعث می‌شود طرح نهضت ملی با سرعت پیش رود. از سوی دیگر لازم است با برگزاری جلسات هفتگی در شورای عالی شهرسازی و معماری درباره زمین‌هایی که قرار است به شهرداری واگذار شود تصمیمات لازم گرفته شود.

قاسمی خاطر نشان کرد:  با برنامه‌ریزی و سرعت دهی به کار در صدد هستیم که تا پایان شهریورماه اجرای فونداسیون واحدهای طرح نهضت ملی مسکن از دو میلیون واحد عبور کند. در شهرهایی که مشکل زمین وجود ندارد نهایت همکاری با مردم انجام شود تا بدون تراکم خودشان نسبت به ساخت و ساز اقدام کنند.

مطلب پیشنهادی:  جزییات جدید محاسبه مالیات مسکن

فرصت نهایی طرح نهضت ملی

طبق تفاهمات انجام شده وزارت راه و شهرسازی با ستاد امام، باید 100 هزار واحد نهضت ملی توسط این ستاد به مرحله اجرایی برسد که تاکنون 55 هزار واحد آن آماده تحویل است. با توجه به مصوبه‌ای که در 17 مرداد سال گذشته به تصویب رسید مقرر شده تا پایان دولت سیزدهم چهار میلیون واحد مسکونی آماده و به مردم تحویل داده شود.تاکنون ۵۰۷ هزار نفر در بانک مسکن برای واحدهای نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده و ۲۹۰ هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با مطالب بروز در حوزه ملک، مطلب «راهکار‌های دولت در کنترل بازار اجاره‌بها» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

روند نزولی نرخ اوراق در سال 1401

آمار و ارقام  به دست آمده از وضعیت اوراق مسکن بیانگر این امر است که هر برگ اوراق تسهیلات م…