معامله خرید مسکن افزایش می‌یابد

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که در بهمن ماه تعداد بیشتری معامله خرید مسکن نسبت به دی ماه انجام خواهد شد.
بازار ملک

به گزارش دلتا مگ به نقل از دنیای اقتصاد، در شرایطی که به دنبال شیوع ویروس کرونا برخی از این گروه متقاضیان، طی دو سال گذشته خرید خود از بازار را به تعویق انداخته بودند، اما گروهی از آنها امسال وارد بازار شده‌‌‌اند.

بازار معاملات خرید و فروش مسکن اگرچه در عمده مناطق مصرفی شهر با کمبود عرضه مناسب برای خرید از سوی متقاضیان مصرفی مواجه است، اما تحقیقات میدانی نشان‌‌دهنده افزایش میزان مراجعه به بنگاه‌های معاملات ملکی است.

بررسی‌‌‌ها از تازه‌‌‌‌ترین وضعیت بازار معاملات مسکن شهر تهران نشان می‌دهد، بازار مسکن در حالی از بهمن ماه جاری، وارد مقطع زمانی شب عید معاملات ملکی شده است که هم‌‌‌اکنون حضور متقاضیان در بازار برای اطلاع از شرایط قیمتی و مشخصات فایل‌‌‌های عرضه شده به بازار نیز افزایش یافته است.

معامله خرید مسکن

پیش‌بینی می‌شود در بهمن  تعداد بیشتری معامله خرید مسکن نسبت به دی ماه انجام شود، چرا که علاوه بر عوامل موثر بر افزایش تعداد معاملات مسکن در دی ماه، شروع مقطع زمانی شب عید بازار معاملات آپارتمان‌‌‌ها نیز در این وضعیت اثرگذار خواهد بود.

معمولا در هر سال متقاضیان مسکن به قصد خرید اول از بازار ملک یا تبدیل به احسن واحدهای مسکونی خود از بهمن ماه جست‌وجوی خود را در بازار برای یافتن آپارتمان یا خانه دلخواه‌شان آغاز می‌کنند.

این وضعیت در یک هفته اخیر نیز در بازار معاملات مسکن مشاهده شد. هم‌‌‌اکنون بیشترین تعداد متقاضیان مصرفی حاضر در بازار مسکن، متقاضیان تبدیل به احسن هستند؛ یعنی افرادی که می‌‌‌خواهند سال جدید را در منزل نو آغاز کنند.

در شرایط فعلی فایل‌‌‌هایی که به بازار معاملات مسکن عرضه شده‌‌‌اند، عمدتا میان متراژ و بزرگ متراژ بوده و کماکان متقاضیان ریزمتراژ‌‌‌ها با محدودیت خرید از بازار ملک مواجه هستند.

در پایان گفتنی است؛ حجم عرضه نوسازها به بازار نیز کاهش یافته که این موضوع ناشی از ادامه رکود در بازار ساخت واحدهای مسکونی است.

مطالعه بیشتر: مطلب «چالش اصلی بازار مسکن؛ کمبود عرضه نسبت به تقاضاست» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

عرضه و تقاضا در بازار مسکن افزایش یافت

بررسی‌های نشان می‌دهد که تمایل برای فروش مسکن در مقایسه با فروردین ماه ۴۰ درصد رشد داشته و…