خانه توصیه های خرید و اجاره ملک خرید آپارتمان در قیطریه

خرید آپارتمان در قیطریه

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
محله قیطریه یکی از محله‌هایی است که به علت آب و هوای مطلوب و دسترسی آسان آن به سایر خیابان‌ها و بزرگراه‌ها طرفداران زیادی دارد. از همین رو خرید آپارتمان در این منطقه بسیار پرطرفدار است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا» قیطریه یکی از محله‌­هایی است که در منطقه یک تهران قرار گرفته و میان قشر مرفه جامعه طرفداران بیشماری دارد. این منطقه دارای باغ­‌های سرسبز متعددی است که معروفترین آنها پارک قیطریه است. وجود همین مکان­‌های سرسبز در این منطقه، آب و هوای مطلوبی را برای محله قیطریه ایجاد کرده است.

این محله دارای ساختمان‌­ها و برج­‌های بلندی که سن بنای بالایی ندارند است. سبک بناها این محله را به منطقه‌­ای مدرن و زیبا تبدیل کرده است. همچنین مغازه­‌ها و رستوران­‌های شیک متعددی در این منطقه وجود دارد که ساکنان این محله می­‌توانند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند.

قیطریه

تاریخچه محله قیطریه

این محله نیز همانند اغلب مناطق شمالی تهران در گذشته جزئی از زمین‌های روستاها بوده است و قیطریه نیز جز روستای شمیرانات محسوب می­شد. این منطقه در روزهای اولیه شکل گیری یک ده کوچک با جمعیتی حدود 50 نفر در منطقه شمیرانات بوده است.اما با وسیع شدن تهران این روستا نیز مانند سایر روستاهای اطراف تهران از بین رفته و بخشی از شهر شده‌­اند.

 چگونه می­‌توان به قیطریه رفت؟

به علت دو طرفه بودن بزرگراه‌ها و خیابان‌ها به آسانی می­‌توان با خودرو شخصی از شمال، جنوب، شرق و غرب تهران به قیطریه تردد کرد. علاوه بر آن متروی خط 1 نیز در قیطریه ایستگاه دارد و افراد برای رفت و آمد می­‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین می­‌توان از اتوبوس­‌های تندروی پایانه شهید افشار-پایانه لاله نیز برای رفتن به این محله استفاده کرد. از ایستگاه سهیل در اتوبوس‌­های خط شریعتی هم نیز می­‌توان وارد قیطریه شد. همچنین از خطوط اتوبوسرانی که واقع در بزرگراه صدر است نیز برای رفت و آمد می­‌توان استفاده کرد.

مراکز رفاهی و تفریحی

در این منطقه انواع مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و تفریحی وجود دارند. همچنین رستوران‌ها و مراکز خرید متنوعی در این محله فعالیت می‌­کنند که ساکنان محله می­‌توانند نیاز روزانه خود را از آنها تامین کنند. بنابراین در محله قیطریه تمامی امکانات مورد نیاز یک زندگی وجود دارد.

خیابان­‌های اصلی این محله شریعتی، قیطریه، قلندری شمالی، چیذرو … را شامل می­‌شود. همچنین بلوارهایی همچون اندرزگو، صبا و کاوه از جمله بلوارهای پرطرفدار برای ساکنان این محله محسوب می­‌شود.

قیطریه

خرید آپارتمان در محله قیطریه

دسترسی مناسبی که محله قیطریه به بزرگراه­‌ها و خیابان­‌های اصلی شهر دارد. همچنین آب و هوای مطلوبی که این منطقه به علت وجود فضای سبز متعددی که دارد؛ موجب شده این محله برای سکونت طرفداران بیشماری داشته باشد. سن بنای اغلب ساختمان­‌های این منطقه زیر 20 سال است. بنابراین با توجه به ویژگی­‌هایی که این منطقه به خود اختصاص داده یکی از مناطق مطلوب برای خرید آپارتمان محسوب می­‌شود. اگر قصد خرید آپارتمان در قیطریه را دارید می‌توانید به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در توصیه های خرید و اجاره ملک

همچنین بخوانید

با 600 میلیون یک آپارتمان 50 متری بخرید + جدول

آپارتمان با متراژ کوچک یکی از پرطرفدارترین واحدها در بازار مسکن محسوب می¬شوند. از همین رو …