مشارکت سازمان نظام مهندسی ساختمان در تهیه و اجرای طرح های توسعه کشور

0
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
پس از وقوع زلزله کرمانشاه میزان تلفات به طور قابل توجهی کاهش یافت و ساختمان‌هایی که با ضوابط ساخته شده بودند دچار آسیب نشد و همچنین در زلزله بندرعباس نیز میزان تلفات انسانی بسیار کاهش یافت که این مهم نشان از توجه ویژه جامعه مهندسین در امر ساخت و ساز است.
سازمان نظام مهندسی ساختمان

به گزارش دلتا مگ به نقل خبربان،  فرزاد مخلص الائمه در دیدار با رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و اعضای هیات مدیره استان مرکزی گفت: این سازمان، یک نهاد عالی نظارتی و موفق در کشور است به نحوی که این سازمان در ابعاد مختلف تامین امنیت زندگی مردم نقش جدی دارد.

استاندار مرکزی اظهار داشت: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با تعامل و همکاری مدیر کل راه و شهرسازی استان زمین مورد نیاز را برای ایجاد این مجمتع گردشگری فراهم کنند تا سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی اقدامات لازم را برای ساخت این مجتمع انجام دهد.

احمد خرم افزود: انتظار می‌رود در طرح جهش و نهضت ملی مسکن زمین مورد نیاز تامین و با معرفی مجری طرح مساعدت شود که مسکن برای جامعه مهندسی استان ساخته شود.

وی عنوان کرد: پس از وقوع زلزله کرمانشاه میزان تلفات به طور قابل توجهی کاهش یافت و ساختمان‌هایی که با ضوابط ساخته شده بودند دچار آسیب نشد و همچنین در زلزله بندرعباس نیز میزان تلفات انسانی بسیار کاهش یافت که این مهم نشان از توجه ویژه جامعه مهندسین در امر ساخت و ساز است.

مطلب پیشنهادی:  ساخت 15 هزار خانه توسط شهرداری تهران

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ایجاد خانه مهندس را از دیگر اقدامات و فعالیت‌های هدف‌گذاری شده عنوان کرد و گفت: در زمینه توریستی، مجتمع اقامتی، تفریحی، ورزشی، تالار، سالن همایش در این کاربری لحاظ شده و سرمایه گذاری در این راستا نیز با خود نظام مهندسی هست.

خرم یادآور شد: ۵۲ درصد نرخ مستاجرین است یعنی با این روند قادر نیستند صاحب خانه شوند که می‌طلبد در خصوص تعرفه و اجرای خدمات فنی و مهندسی تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «رشد نامتعارف و سریع قیمت املاک شمال کشور» از دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

پرداخت تسهیلات مسکن به مبلغ 17 هزار میلیارد ریال

معاون اعتبارات بانک مرکزی در خصوص عملکرد شبکه بانکی در راستای اجرای تکالیف قانونی این تسهی…