بیشترین مستاجران تهران در کدام مناطق است؟

0
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
مالکان مناطق ۱، ۲ و ۵ تهران، پذیرای بیشترین مستاجران هستند
بیشترین مستاجران تهران

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بیشترین مستاجران تهران در سعادت‌آباد و پونک است و این دو محله مجموعا بیش از ۱۰ درصد مستاجران تهران را در خود جا داده‌اند.

این گزارش که به بررسی وضعیت خرید و فروش و رهن و اجاره املاک مسکونی، اداری، تجاری، باغ و زمین در تمام استان‌های ایران پرداخته، اطلاعات خوبی برای سرمایه‌گذاران، متخصصان، خریداران و مستاجران حوزه املاک دارد.

مالکان مناطق ۱، ۲ و ۵ پایتخت، پذیرای بیشترین مستاجران تهران هستند و بیشترین تعداد آگهی‌های رهن و اجاره تهران، برای این مناطق به ثبت رسیده است. بیش از ۵۵ درصد آگهی‌های مندرج در سایت های ملکی رهن و اجاره مسکونی، متعلق به این مناطق است. بعد از آن مناطق ۳، ۱۰، ۱۳ و ۲۲ بیشترین ظرفیت پذیرش مستاجران را دارند.

طبق آمارهای ارائه شده در این گزارش، تنها ۴۰ درصد از خانه‌های تهران را می توان با بودجه ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومانی رهن کرد و رهن کامل نیمی از خانه‌های تهران بیش از این مقدار است.

منطقه ۱ تهران با متوسط قیمت هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومن به ازای هر متر مربع، گران‌ترین منطقه تهران برای رهن خانه است. یعنی برای رهن یک خانه ۱۰۰ متری در این منطقه به طور متوسط باید ۸۴۰ میلیون تومان پرداخت کرد و متوسط رهن کامل یک خانه ۱۰۰ متری در مناطق ۱۵ تا ۲۰، ۲۴۰ میلیون تومان است.

مناطق ۹ و ۲۰ بیشترین افزایش و مناطق ۱۷ و ۱۲ کمترین‌ افزایش اجاره بها را داشته‌اند؛ در این گزارش آمده است که مناطق ۹ و ۲۰ افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی اجاره بها را تجربه کرده‌اند، درحالی‌که مناطق ۱۷ و ۱۲ به ترتیب با ۳۷ و ۳۹ درصد رشد، شاهد کمترین افزایش اجاره بها در تهران بوده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «کاهش 20 درصدی فایل های فروش آپارتمان» از مجله ملکی دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

نگاه سرمایه‌ای به بازار املاک کشور

بازار املاک کشور، همیشه با وقفه‌ای چندماهه نسبت به سایر بازارهای کلان اقتصادی به مباحث و ا…