ماسک خاک رس ؛ از بین برنده آکنه

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ماسک خاک رس به از بین بردن چربی اضافی، آکنه و جوش سر سیاه کمک می‌کند.
ماسک خاک رس

نتایجی که پس از استفاده از ماسک خاک رس برای صورت به دست می‌آید بی نظیر است؛ صاف شدن سطح پوست و آبرسانی، بدون خشک کردن پوست و از بین بردن چربی اضافی. اما برداشتن ماسک خاک رس از روی صورت ممکن است باعث التهاب شود. اما اگر ماسک صورت را به شکل صحیح استفاده و سپس پاک کنید، نیازی نیست برای دستیابی به نکات مثبت، به خود آسیب بزنید. در این بخش از دلتامگ هر آنچه در مورد ماسک خاک رس، نیاز دارید به شما می‌گوییم.

پوست چرب، به شدت مستعد آکنه و جوش، و یکی از روش های موثر برای مقابله و درمان آن، استفاده از ماسک خاک رس است. این ماسک، یکی از این روش های بلند مدت به شمار می‌آید. استفاده از ماسک خاک رس، باعث می‌شود پوست شما پاکسازی شود و احساس سبکی داشته باشید. به کار بردن این ماسک، برای از بین بردن جوش های سر سیاه توصیه می‌شود.

ماسک خاک رس، سموم و باکتری ها را از عمق به سطح پوست می‌کشد، چربی اضافی و سلول های مرده را در خود حل و به تنگ شدن منافذ پوست کمک می‌کند.

برای جلوگیری از خشکی پوست، ماسک خاک رس را حداکثر دو بار در هفته استفاده کنید. چنانچه جنس پوست شما خشک است، این تعداد را به هفته ای یکبار یا دو هفته در میان، کاهش دهید.

ماسک لایه بردار پوست

طریقه مصرف ماسک خاک رس

  1. پیش از هر چیز، جای راحتی برای دراز کشیدن در نظر بگیرید، تا زمانی که صورت خود را با ماسک پوشش داده اید بتوانید استراحت کنید. ماسک خاک رس روی صورت خشک می‌شود و اگر تحرک زیادی داشته باشید، ممکن است سبب کشیده شدن و آسیب به پوست شود.
  2. هر گونه آلودگی، عرق و مواد آرایشی را به طور کامل از روی صورت بزدایید. می‌توانید از میسلار واتر یا شیر پاک کن کمک بگیرید. پاکسازی صورت پیش از استفاده از ماسک صورت، باعث می‌شود  اثر بخشی آن افزایش یابد.
  3. نیازی نیست لایه ضخیمی از ماسک خاک رس را روی صورت خود بمالید. کافی است یک لایه نازک را با انگشتان خود به طور کامل روی صورت، به جز اطراف چشم و لب ها، پخش کنید. با نفوذ اسید سالیسیلیک و بتائین سالیسیلات موجود در خاک رس، چربی های موجود در پوست، حل و به راحتی حذف می‌شوند.
  4. به طور متوسط، ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید. سپس آن را با آب ولرم بشویید.
مطلب پیشنهادی:  با لباس مشکی جذاب‌ترین تیپ را بزنید

ممکن است فکر کنید اگر ماسک را برای مدت طولانی روی صورت خود نگه دارید، تاثیر آن را چند برابر خواهد کرد. اما در حقیقت پوست خود را تحریک می‌کنید و سبب التهاب آن می‌شوید. هیچ وقت از آب داغ برای شستن پوست خود استفاده نکنید، زیرا درجه حرارت شدید، پوست را تحریک می‌کند و به آن آسیب می‌زند.

انواع مختلف ماسک خاک رس در رنگ های سبز، خاکستری، سفید مایل به قرمز و خاکی وجود دارد. بعضی از آن ها، موقع مصرف باید با آب یا سرکه سیب مخلوط شوند، ولی انواع دیگر مستقیما قابل استفاده است.

دقت داشته باشید که پوست شما بعد از پاکسازی و استفاده از ماسک، بستری مناسبی برای جذب مواد مغذی است. پس بهتر است بعد از شستشو و خشک کردن صورت، از نرم کننده، روغن گیاهی و لوسیون های مرطوب کننده برای حفظ رطوبت استفاده کنید. به مدت یک دقیقه، پوست را به صورت دورانی ماساژ دهید تا به خوبی جذب پوست شود.

در صورت داشتن حساسیت پوستی، برای استفاده از ماسک خاک رس با دکتر متخصص مشورت کنید. حتما قبل از به کار بردن این ماسک، دستور العمل آن را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

مزایا شستن صورت با فیس واش

شستن صورت با فیس واش یکی از کارهای مهمی است که باید در روتین پوستی خودتان قرار دهید تا همی…