حق و حقوق سرایدار آپارتمان

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
امروزه آپارتمان‌نشینی بسیار رواج پیدا کرده است. معمولا ساکنان آپارتمان برای آرامش بیشتر خود و خانواده اقدام به استخدام سرایدار کرده که این موضوع خودش دارای قوانین مختلفی است.
سرایدار آپارتمان

حق و حقوق سرایدار آپارتمان از جمله مواردی است که در قانون بیان شده است. قبل از آن که به این مورد بپردازیم، برای فهم بیشتر باید یک‌سری قوانینی که طبق آن سرایدار استخدام می‌شود را برایتان شرح دهیم. همراه دلتا مگ باشید.

سرایدار آپارتمان

قبل از بیان حق و حقوق سرایدار آپارتمان باید یک‌سری کلیات برایتان بیان کنیم. طبق قانون تملک آپارتمان‌ها اگر تعداد مالکین آپارتمان بیشتر از 3 نفر باشد مجمع‌عمومی مالکین باید تشکیل شود. زمان تشکیل این مجمع به موجب اکثریت مطلق آرای مالکینی خواهد بود که بیش از نصف مساحت تمام قسمت های اختصاصی را مالک باشند و در صورت عدم حصول اکثریت زمان تشکیل با تصمیم حدا قل سه نفر از مالکین تعیین خواهد شد.

حالا یکی از وظایف این مجمع تصمیم‌گیری در مورد امور ساختمان است. قانون‌گذار بیان داشته است در ساختمان‌هایی که تعداد بیش از 10 واحد است، مدیر یامدیران موظف استخدام سرایدار هستند و باید طبق قانون حق و حقوق سرایدار را در نظر داشته باشند.

شرایط سرایدار برای کار در ساختمان

  • مرد باشد و ترجیحا متاهل با حداکثر یک فرزند یا درصورت مجرد بودن باید بالای 50 سال و کمتر از 60سال سن داشته باشد.
  • این فرد باید گواهی عدم اعتیاد به مدیرساختمان ارائه دهد.
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری را نیز ارائه دهد.
  • دارای سلامت جسمی و روانی باشد.
  • شخصی را به عنوان ضامن معتبر که توانایی ارائه چک بانکی جهت تضمین تخلیه ملک را دارد، را به مدیر ساختمان معرفی نماید.
مطلب پیشنهادی:  5 نکته مهم که هنگام گرفتن مهریه باید به آن توجه کنید

شرایط سرایدار برای کار در ساختمان

حق و حقوق سرایدار آپارتمان

برای این دسته از مشاغل که به‌صورت تمام وقت فعالیت می‌کنند، طبق قانون کار می‌توانند در صورت ترک کار یا اخراج به هر دلیلی از مزایایی که در قانون بیان شده است، بهره‌مند شوند. بنابراین حق و حقوق سرایدار آپارتمان در قانون بیان شده است.

بنابراین لازم است برای اثبات کردن ادعای خود مستندات کار و همچنین تمام وقت بودن فعالیت خود را ارائه دهد. لازم به ذکر است با توجه به کارکرد در ساختمان، سرایدار می‌تواند نسبت به مزایایی ضمن و پایان خدمت خود نسبت به بیمه و طرح دادخواست به اداره کاراقدام نماید.

سرایدار آپارتمان

پیشنهاد مطالعه: با انواع سند ملکی آشنا شوید را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

آیا زن خیانتکار حق گرفتن مهریه را دارد؟

هنگامی که بین دو نفر عقد ازدواج صورت می‌گیرد، باعث می‌شود که زوجین حقوق و تکالیفی داشته با…