سبک دکوراسیون وینتج، سبکی پر از خاطره و نوستالژیک

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به داستان‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها علاقه دارید؟ زندگی در روایت‌های قدیمی را دوست دارید؟ خاطره بازی با گذشته‌ها را چطور؟ این سبک خاطره‌ها را برای شما زنده می‌کند.
سبک دکوراسیون وینتج

سبک دکوراسیون وینتج به اشاره به دهه‌های 1920 تا 1960 میلادی می‌کند و از طراحی‌ها و عناصر زمانه‌ای قدیمی و کلاسیک الهام می‌گیرد. این سبک معمولا با استفاده از ترکیبی از الگوها، رنگ‌های جیغ و تند و پوشش‌های گران‌قیمت، احساس گرما و ظرافت را به فضاها می‌بخشد. همراه دلتامگ این سبک را بهتر بشناسید.

سبک دکوراسیون وینتج چگونه است؟

سبک دکوراسیون وینتج از دهه 1920 تا 1960 میلادی الهام گرفته است و بازتابی از زمانه‌ای که زیبایی و ظرافت موردتوجه قرار داشته است. این سبک دکوراسیون بازسازی شده از طرح‌ها و عناصر قدیمی و کلاسیک است که به فضاها حسی دست‌نیافتنی از گذشته می‌بخشد.

دکوراسیون وینتج

رنگ‌ها در سبک وینتج عموما تاریک و غنی هستند. رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، بنفش، نقره‌ای و زرد گندمی در این سبک استفاده می‌شوند. این رنگ‌ها به فضا حالتی دلنشین و گرم می‌بخشند.

در سبک دکوراسیون وینتج از الگوها و طرح‌های متنوع استفاده می‌شود. طرح‌های گل‌دار، خطوط منظم و پراکنده، طرح‌های هندسی و جغرافیایی از جمله الگوهای مشترک در این سبک هستند. این الگوها به فضا جذابیت و زیبایی می‌بخشند.

در این سبک از مواد و بافت‌هایی استفاده می‌شود که به قدمت و زمان گذشته اشاره داشته باشند. چوب با پوشش‌های قدیمی و شیشه‌های ضخیم در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد به فضا طبیعتی و دلنشینی می‌بخشند.

مبلمان و قطعات تزیینی در سبک وینتج نیز دارای طراحی‌های خاصی هستند. مبلمان با فرم‌های منحصربه‌فرد و طراحی‌های خمیده، قاب‌های عکس قدیمی، تابلوهای نقاشی و آینه‌ها با قاب‌های گران‌قیمت که حس و حال نوستالژیک فضا را بیشتر می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  جنگل راش، بهشت ناشناخته 40 میلیون ساله ایران!

سبک نوستالژیک وینتج

برخی از ویژگی‌های سبک وینتج

  • رنگ‌ها: رنگ‌ها در سبک دکوراسیون وینتج عموما تاریک و غنی هستند. رنگ‌های قهوه‌ای و خاکستری و سبز تیره در این سبک بسیار استفاده می‌شوند.
  • الگوها و طرح‌ها: طرح‌ها و الگوهای استفاده شده در این سبک معمولا منظم هستند و فضا را به شکل جالبی دارای نظم و ترتیب خاصی نشان می‌دهند.
  • مواد و بافت‌ها: استفاده از موادی مانند چوب با پوشش‌های قدیمی و شیشه‌های ضخیم در سبک دکوراسیون وینتج رواج دارد.
  • مبلمان و قطعات تزیینی: مبلمان قدیمی و استیل که یادآور کاناپه‌های بابابزرگ‌ها در دهه هفتاد و هشتاد میلادی است در این سبک استفاده می‌شود.
  • لوازم جانبی: استفاده از لوازم جانبی مانند چراغ‌های آنتیک، ساعت‌های دیواری، پرده‌های ضخیم و دستمال‌های تزیینی با الگوهای قدیمی در دکوراسیون وینتج کاربرد دارد.

سبک دکوراسیون وینتج قدیمی و رمانتیک است و به فضاها حسی دست‌نیافتنی از گذشته می‌بخشد. استفاده از این سبک به مخاطب این حس را القا می‌کند که گویی پای داستان‌های قدیمی و روایت‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها نشسته است.

لوازم آنتیک وینتج

پیشنهاد مطالعه: با این سبک دکوراسیون فضای آشپزخانه خود را صمیمی‌تر از قبل کنید

تعداد کلمات مطلب: 426

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در سبک زندگی

همچنین بخوانید

9 ویژگی زنان آلفا که آنان را قدرتمند ترین زنان بشر کرده است

زنان آلفا کسانی هستند که قدرت و توانمدی زیادی در مدریت و رهبری دارند.  آلفا به زنی اطلاق م…