شیراز جنوبی، محله‌ای در مرکز تهران

1
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ساکنان خیابان شیراز جنوبی جزو سکنه قدیمی این خیابان هستند که با وجود تغییر کاربری این نقطه از شهر، تمایلی به ترک محله قدیمی خود ندارند.
شیراز جنوبی، محله‌ای در مرکز تهران

شیراز جنوبی تهران کجاست؟

خیابان شیرازجنوبی در منطقه 6 شهرداری تهران واقع شده است و از محله شیراز عبور می‌کند. این خیابان به معابر مهمی مانند بزرگراه شهید همت، بزرگراه کردستان، کنارگذر همت، آیینه وند، بیگی، ایرانشناسی، شیراز جنوبی، شمال، شیرازی و همچنین آقا علیخانی متصل شده است. خیابان شیراز جنوبی به واسطه قرارگیری در قسمت مرکزی شهر تهران از دسترسی خوبی به اتوبان‌ها برخوردار است. در نتیجه افراد زیادی به خرید آپارتمان در شیراز جنوبی تمایل دارند.

شیراز جنوبی تهران کجاست؟

این خیابان از شمال به اتوبان همت و از شرق به اتوبان کردستان دسترسی دارد. مهم‌ترین خیابان در غرب خیابان شیراز جنوبی، شخ بهایی است. در واقع خیابان شیخ بهایی به موازات شیراز جنوبی کشیده شده است. به‌علاوه شیراز جنوبی از جنوب به خیابان استاد بیگی می‌رسد. از دیگر خیابان‌های مهم در نزدیکی شیراز جنوبی خیابان آقا علیخانی است که شیراز جنوبی را به شیخ بهایی متصل می‌کند.

بافت شهری شیراز جنوبی

همواره در بافت شهری مناطق مرکزی شهرها ساختمان‌های مسکونی قدیمی‌تر را می‌توان در کنار سازه‌های تجاری عظیم و جدید مشاهده کرد. خیابان شیراز جنوبی نیز از این امر مستثنی نیست. این موضوع به این دلیل است که از همان ابتدای امر این مکان‌ها جزو هسته تجاری شهر نبوده‌اند و به مرور، با توسعه شهر این نقاط جزو هسته مرکزی شده اند. ساختمان‌های قدیمی‌تر یادگاری از آن دوره در دل مراکز تجاری و اداری شهرها هستند.

بوستان جمال الدین اسد آبادی

حمل و نقل

همانطور که گفته شد، تعداد زیادی از ساختمان‌های اداری، تجاری و آموزشی از بانک‌ها، مراکز آموزش عالی گرفته تا ادارات دولتی و وزارتخانه‌ها در این نقطه از شهر قرار گرفته اند. بنابراین در ساعات کاری شاهد بار ترافیکی سنگینی در خیابان شیراز جنوبی و سایر خیابان‌های منطقه شش هستیم. به‌علاوه خیابان شیراز جنوبی در محدوده طرح ترافیک زوج و فرد قرار دارد. از بوستان‌های نزدیک به خیابان شیراز جنوبی، می‌توان بوستان جمال الدین اسد آبادی، بوستان مینو و بوستان شاد را نام برد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «شیخ بهایی جنوبی، محله‌ای خوش آب و هوا» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

اقساط 11 میلیونی وام خرید مسکن!

در حالی وزیر راه و شهرسازی از ارائه پیشنهاد افزایش وام خرید مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان خبر د…