تجمع اغلب خانه‌های خالی در منطقه مرکزی پایتخت

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک مقام مسئول اعلام کرد که اغلب خانه‌های خالی در تهران در مناطق مرکزی شهر واقع شده‌اند و افزایش عرضه واحد مسکونی در این مناطق به مستاجران دهک‌های متوسط کمک خواهد کرد.
کارشناس اقتصاد مسکن

به گزارش دلتا مگ به نقل از ایلنا، محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: اغلب واحدهای خالی به دلیل فرسودگی و عدم تعمیرات و بازسازی خالی مانده‌اند که به زودی با وضع مالیات بر خانه‌های خالی این واحدهای مسکونی وارد بازار اجاره می‌شوند.

وی با اعلام اینکه اولین برگه مالیاتی برای مالکان خانه خالی در تهران هفته اول بهمن ماه صادر می‌شود، گفته است: یکی از راه‌های کنترل بازار اجاره اخذ مالیات بر خانه‌های خالی است.

او معتقد است که با اجرای مالیات بر خانه‌های خالی عرضه واحدهای مسکونی در بازار اجاره افزایش پیدا می‌کند؛ البته این اقدام یک راهکار میان مدت و کوتاه مدت برای سامان بخشی به بازار اجاره کلان شهر تهران است.

محمودزاده به راهکارهای کنترل بازار اجاره در تهران با اجرای طرح اجاره‌داری حرفه‌ای اشاره می‌کند و می‌گوید: پیگیر مصوبات مرتبط با طرح اجاره‌داری حرفه‌ای هستیم و معتقدیم که این طرح می‌تواند در بلند مدت و میان مدت به بازار اجاره شهر تهران کمک کند.

مناطق مرکزی شهر تهران

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره زمان اجرای مالیات بر خانه‌های خالی اظهار داشت: در چند روز آینده اولین برگه مالیات بر خانه‌های خالی در تهران صادر می‌شود و طبق جمع‌بندی‌هایی که با سازمان امور مالیاتی داشته‌ایم، اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه اولین برگه مالیاتی برای مالکان خانه‌های خالی در تهران صادر خواهد شد.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه به زودی با خروجی‌ها و داده‌های سامانه املاک و اسکان اعلام می‌کنیم که در کدام مناطق چه تعداد واحد خالی وجود دارد، افزود: آخرین پیامک‌های انبوه به مالکان واحدهای مسکونی که در سامانه املاک و اسکان ثبت نام و خوداظهاری نکرده‌اند ارسال شده است و بر اساس آخرین خروجی‌های این سامانه تعداد واحدهای خالی در تهران به دست می‌آید.

محمودزاده تاکید کرد: در یک هفته گذشته با سازمان امور مالیاتی جلسات متعددی داشتیم و درباره اخذ مالیات بر خانه‌های خالی به ادبیات مشترک رسیده‌ایم و بیست و هشتم دی ماه مرحله اول آمار خانه‌های خالی در تهران را به سازمان امور مالیاتی تحویل خواهیم داد و شناسایی خانه‌های خالی با اخرین داده های سامانه مربوطه ادامه خواهد داشت و اطلاعات به روز خواهد شد.

مطالعه بیشتر: مطلب «ویژگی منطقه 2 تهران برای خانه و نقدینگی مورد نیاز» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

تلاش دولت برای کنترل بازار اجاره بها

جلسه سامان‌دهی بازار اجاره مسکن روز گذشته به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد و پیشنها…