خرید و فروش خانه و آپارتمان در ارومیه

خرید آپارتمان در ارومیه، مهم‌ترین شهر آذربایجان غربی همواره تقاضای بالایی دارد. ارومیه به لحاظ قدمت از قدیمی‌ترین شهرهای ایران است که در طول تاریخ، بارها دستخوش تغییرات و ویرانی‌های بسیار شده است. ارومیه دهمین شهر پرجمعیت کشور و دومین شهر پرجمعیت شمال غرب کشور بعد از تبریز است.

ارومیه از سمت شرق در کنار دریاچه ارومیه، از شمال به شهرستان سلماس، از سمت جنوب به نقده و از سمت غرب نزدیک به مرز ترکیه است. در واقع می‌توان گفت که شهر ارومیه بین کوه‌های آذربایجان غربی و دریاچه ارومیه قرار دارد. اطراف این شهر با کوه‌های چون کوه ماه، کوه پنجه سی، کوه چهل مرد شهیدان، کوه سیر و جهودها احاطه شده است. اگر خواهان خرید خانه در ارومیه هستید باید بدانید که ارومیه در منطقه‌ای کوهستانی قرار دارد و به همین دلیل در فصل تابستان دارای هوای معتدل و در فصل زمستان، سرد و با بارش باران و برف  بسیار همراه است.

به دلیل مرزی بودن ارومیه بازارچه‌های متعددی برای عرضه کالاهای خارجی در این شهر وجود دارد و همواره مسافرانی از شهرهای مختلف برای خرید و بازدید از این بازارچه‌ها به ارومیه سفر می‌کنند.

قیمت خرید آپارتمان در ارومیه

قیمت آپارتمان در ارومیه وابسته به محله و موقعیت بسیار متفاوت است. اگر به هر دلیل خواهان خرید خانه ارزان در ارومیه هستید باید بدانید که خرید و فروش آپارتمان در گلشهر ارومیه که از مناطق شمال غربی شهر است، ارزان و مقرون ‌به‌ صرفه است.

از مهم‌ترین خیابان‌های ارومیه می‌توان به خیابان امام خمینی، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید چمران، خیابان شهید کلانتری، خیابان بعثت، خیابان انقلاب، خیابان جمهوری اسلامی، خیابان مطهری، خیابان پاسداران، خیابان مولوی، خیابان قطب رضوی، خیابان هفت تیر و خیابان دانشگاه ارومیه اشاره نمود.

اگر می‌خواهید در بهترین محله ارومیه نسبت به خرید خانه اقدام کنید باید بدانید که محله پل قویون گران‌ترین محله ارومیه است. از طرفی باید بدانید که قیمت آپارتمان در ارومیه شیخ تپه که از مناطق خوب و دارای بافت قدیمی شهر است در محدوده متوسط رو به بالا است.