اجاره خانه در کرج

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در کرج تقریباً به مراتب پایین‌تر از تهران است و به همین دلیل، این شهر به کانونی برای سکونت مهاجران و مقصد زندگی مورد علاقه برای ساکنان سراسر ایران تبدیل شده است. تا جایی که به کرج، لقب «ایران دوم» داده می‌شود. 

کرج دارای شهرک صنعتی است و جایی است که در آن چشم‌اندازهای کاری خوبی خواهید یافت. از اینرو، افراد زیادی برای کار به این شهر مهاجرت می‌کنند. بیشتر قشر کارگر چون توانایی خرید خانه را ندارند، به اجاره آپارتمان در کرج روی می‌آورند.

اجاره خانه در کرج برای قشر مرفه نیز تجربه خوبی است. محله‌های لوکس و مرفه‌نشین در کرج کم نیستند و گاهاً هزینه رهن و اجاره ویلا و آپارتمان لاکچری در کرج با قیمت اجاره آپارتمان حتی در جای خوب تهران برابری می‌کند. 

همه این دلایل به افزایش تقاضا برای اجاره ملک در کرج کمک کرده است. پس حالا که متوجه شدیم کرج برای هر قشری، آپارتمان برای اجاره دارد، بیایید با موقعیت جغرافیایی این شهر بیشتر آشنا شویم. 

اگر تصمیم به رهن و اجاره خانه در کرج دارید، باید از قبل، در مورد مناطق مختلف آن تحقیق کنید، خصوصیات هر منطقه را بشناسید و از تراکم جمعیتی، زیرساخت‌ها، دسترسی به سایر نقاط شهری، نزدیکی و دوری از مرکز شهر، نزدیکی به خطوط مترو، اتوبان تهران کرج و غیره آگاه باشید. 

آشنایی با موقعیت جغرافیایی کرج

آنچه از موقعیت جغرافیایی برای اجاره آپارتمان در کرج باید بدانید، این است که در این شهر چند منطقه وجود دارد و کدام منطقه آپارتمان‌های ارزان قیمت و کدام منطقه گران قیمت‌تر هستند. در ادامه، در مورد اجاره خانه در برخی از مهمترین مناطق کرج صحبت خواهیم کرد. 

مناطق لوکس‌نشین در کرج 

 • عظیمیه
 • مهرشهر
 • جهانشهر 

مناطق با اجاره متوسط 

 • شاهین ویلا
 • کیان مهر
 • کارمندان جنوبی
 • گلشهر
 • گوهردشت

محله‌های با اجاره کمتر 

 • حصارک
 • زورآباد
 • پیشاهنگی
 • حسن آباد

امکانات زندگی در کرج

مهمترین نیاز هر خانواده، تامین راحت مایحتاج اولیه زندگی است. کرج، از این منظر، پر از مراکز خرید، هایپرمارکت و دسترسی به بازار میوه و تره بار است. نیاز بعدی حمل و نقل است. اجاره آپارتمان در کرج در هر منطقه‌ای که باشد، مملو از خدمات تاکسی و اتوبوسرانی است. در بیشتر نقاط این شهر نیز ایستگاه مترو تاسیس شده است. خط مترو تهران کرج و سپس خطوط مترو مستقل در کرج گویای این ادعاست. از نظر امکانات تفریحی و گردشگری نیز بوستان و طبیعت زیبا در کرج، زبانزد خاص و عام است.

دسترسی به کرج

کرج پل ارتباطی بین تهران و قزوین و شهرهای استان مازندران بوده است. مسیرهای اصلی ارتباطی شهر کرج شامل آزادراه تهران-کرج-قزوین، بزرگراه یادگار امام (کنارگذر مهرشهر)، آزادراه کنارگذر شمالی کرج (شهید سلیمانی) و آزادراه شهدای البرز، بزرگراه فتح (جاده قدیم کرج)، بزرگراه لشکری (جاده مخصوص کرج)، خیابان بهشتی و جاده ۳۲ و جاده کرج-چالوس می‌باشد. این مسیرها از اهمیت بسیاری برخوردارند و از راه‌های ارتباطی اصلی استان البرز هستند.

قیمت اجاره آپارتمان در کرج

قیمت اجاره آپارتمان در کرج در هر منطقه متفاوت است. شهر کرج برای اجاره خانه به سه منطقه زیبا و لوکس‌نشین، مناطق پر تقاضا و متوسط‌‌نشین، حاشیه و ارزان‌نشین تقسیم می‌شود.  اگر برایتان قیمت اجاره خانه در کرج مهم نیست و توان پرداخت رهن و اجاره بالا را دارید، مناطق بالاشهر و خوش آب و هوای کرج مناسب است. عظیمیه، مهرشهر و جهانشهر از محله‌های مرفه‌نشین کرج هستند.

برای اجاره خانه در کرج از طریق جستجو در آگهی‌ها و با مشخص کردن محله، متراژ و اولویت و نیاز خود، ملک موردنظر خود را انتخاب کنید. سایت ملکی دلتا این امر را برای شما تسهیل کرده است. در اینجا، آگهی‌های مختلفی از اجاره آپارتمان در محله‌های مختلف کرج، درج شده است. 

اجاره آپارتمان در گلشهر

اجاره آپارتمان در حصارک

اجاره آپارتمان در کیانمهر کرج