با این ترفندها دکور جدیدی به خانه خود بدهید

1
14
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خستگی و نیاز به تغییر، ممکن است برای هرکسی پیش بیاید. به ویژه وقتی از مکانی حرف می زنیم که بیشتر وقتمان را در آن می‌گذارنیم.

تغییر چیدمان منزل، به‌صورت طبیعی چند سال یک بار و با عوض کردن وسایل اتفاق می‌افتد یا حتی وقتی که به خانه جدیدی اسباب‌کشی می‌کنیم. در این مطلب از دلتا به بیان راه حل های کاربردی و کم هزینه در دکور منزل می‌پردازیم.

راه حل های کاربردی و کم هزینه در دکور منزل

می‌توانید این راه حل های کاربردی را در چیدمان خانه خود انجام داده و حس و حال و ظاهر خانه‌تان را به کلی عوض کنید. در ادامه همراه ما باشید.

برای تغییر چیدمان منزل، اول عناصر دکوراسیون را بشناسید

  • اولین قدم برای تغییر موفق چیدمان در هر خانه‌ای، این است که اول عناصر موجود در دکوراسیون خانه را بشناسیم و قوانین مربوط به آن‌ها را یاد بگیریم. اول یک سبک تعیین کنید و همه خریدها و انتخاب‌ها را بر اساس آن جلو ببرید. انتخاب یک سبک واحد، یگانگی و هارمونی به خانه شما می‌بخشد.
  • یکی از قوانین اصلی در چیدمان منزل تعادل است. این تعادل هندسی همان چیزی است که در خانه‌های سنتی می‌بینید، یعنی برابری کامل دو طرف اتاق با استفاده از مبل، کنسول و میز.
  • هر اتاق باید یک نقطه تمرکز داشته باشد. مثلا در اتاق پذیرایی، نقطه ثقل یا تمرکز می‌تواند شومینه یا یک نقاشی بزرگ باشد. این وسیله یا خیلی بزرگ‌تر از بقیه وسایل است، یا رنگ متمایزی دارد. سعی کنید حتی در وسایلی که رنگ و بافت مشابه دارند، با استفاده از اندازه یا سبک تفاوت ایجاد کنید تا دکوراسیون اتاق خسته کننده نباشد.

راه حل های کاربردی و کم هزینه در دکور منزل

انتخاب درست رنگ از راه حل های کاربردی و کم هزینه در دکور منزل

حتما می‌دانید که حرف اول را در هر نوع چیدمان منزل، رنگ‌های غالب در آن می‌زنند. انتخاب پالت رنگی برای خانه کاری جذاب و هیجان است که البته اشتباه انجام دادنش می‌تواند کل چیدمان منزل را خراب کند. بهتر است کل خانه، حال و هوایی مشابه داشته باشد اما برای هر اتاق، می‌توانید پالت رنگی جداگانه‌ای با توجه به فرد ساکن در آن انتخاب کنید. قوانین مربوط به ابعاد اتاق‌ها را هم فراموش نکنید. مثلا با وجود اینکه بیشتر طراحان برای اتاق‌های کوچک رنگ‌های باز و روشن را پیشنهاد می‌دهند و توصیه می‌کنند که چند رنگ را با هم در آن‌ها به‌کار نبرید، بهتر است در اتاق‌های بزرگ در استفاده از رنگ‌ها زیاده‌روی نکنید.

مطلب پیشنهادی:  ۵ راهکار برای چیدمان پذیرایی مستطیل

راه حل های کاربردی و کم هزینه در دکور منزل

تغییر چیدمان منزل را از اتاق خواب شروع کنید

اگر قصد تغییر دکوراسیون دارید، این کار را از اتاقی شروع کنید که بیشتر از یک سوم وقتتان را در خانه، در آن می‌گذرانید. البته تغییر دکوراسیون اتاق خواب به خودی خود حس و حال شما را نسبت به خانه عوض کرده و روحیه‌تان را بهتر می‌کند. اگر بودجه خیلی زیادی ندارید، ابتدا تختخواب، روتختی و بالشت‌ها را نو کنید و از تغییر بزرگی که در اتاق‌تان ایجاد می‌شود لذت ببرید. با افزایش بودجه، می‌توانید رنگ دیوارهای اتاق خواب را هم طوری عوض کنید که با تختخواب جدیدتان هماهنگ باشند.

ست نبودن تمام وسایل منزل از راه حل های کاربردی و کم هزینه در دکور منزل

خانه شما نباید مثل یک کاتالوگ بی‌روح به‌نظر برسد و احتمالا بودجه شما هم اجازه چنین چیزی را نخواهد داد. پس آرام باشید و تفکر هماهنگی صد در صدی را کنار بگذارید. تعادل، ابعاد و بودجه را تعیین کنید و روی مسیر منحصربه‌فرد خودتان پیش بروید. اگر میزی را دوست دارید که همرنگ مبلمان‌ شما نیست، وسواس را رها کنید و آن را بخرید. اگر به یک رنگ خاص علاقه دارید و دیوارهای‌تان ممکن است خیلی با قبل تفاوت پیدا کنند، جرئت خریدنش را داشته باشید.

ست نبودن تمام وسایل منزل

 

تعداد کلمات مطلب: 572

اپلیکیشن مجله دلتا

یک نظر

  1. ناشناس

    15 مهر 1401 در 0:08 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در معماری و دکوراسیون

همچنین بخوانید

بهترین و شیک ترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن

آشپزخانه‌های مدرن با خطوط تمیز، سطوح صاف و فقدان تزئینات غیرضروری مشخص می‌شوند. آنها اغلب …