پرداخت اقساط نهضت ملی مسکن از چه زمانی آغاز می‌شود؟

0
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
طرح نهضت ملی مسکن از ابتدای نیمه دوم امسال کلید خورده و میزان تسهیلاتی که برای متقاضیان این طرح در نظر گرفته شده ۲۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان است.
اقساط نهضت ملی مسکن

به گزارش دلتا مگ به نقل از تجارت نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شروع پرداخت اقساط نهضت ملی مسکن پس از تحویل واحدها مشخص و متناسب با دهک درآمدی تعیین می‌شود.

محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه هنوز مشخص نشده است و از سوی دیگر میزان این اقساط متناسب با استطاعت خانواده‌ها دهک درآمدی و از همه مهم‌تر متناسب با زمانی است که واحد به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

او می‌گوید: پرداخت اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن پس از تحویل واحد‌ها مشخص و آغاز می‌شود و از هم اکنون متقاضیان و یا ثبت‌نام کنندگان نباید نگران میزان اقساط این تسهیلات باشند، چراکه تلاش دولت آن است که متناسب با دهک درآمدی این اقساط تعیین شود.

پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه‌ و شهرسازی گفت: در طرح نهضت ملی مسکن، افرادی که اقدام به ثبت‌نام می‌کنند باید واجد شرایط مندرج در قانون باشند. براین اساس افراد متقاضی باید فاقد مسکن باشند، سابقه مالکیت حداکثر پنج ساله را نباید داشته باشند و برخی از آن‌ها باید متاهل باشند.

به گفته مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه‌ و شهرسازی برخی از مجردان شامل خانم‌های بالای ۳۵ سال و آقایان بالای ۴۵ سال می‌شود، این افراد نیز می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند؛ این افراد باید سابقه سکونت پنج ساله را در شهر مورد تقاضای خود داشته باشند.

او می‌گوید: به خاطر تاکید قانون مبنی بر داشتن تاهل باید در هنگام واگذاری واحد مسکونی، لازم است عقدنامه خود را ارائه دهند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «چه تعداد واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید ساخته خواهد شد؟» از دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

تلاش دولت برای کنترل بازار اجاره بها

جلسه سامان‌دهی بازار اجاره مسکن روز گذشته به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد و پیشنها…