خبر مهم درباره وام مسکن دولتی

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سقف تسهیلات واحدهای نهضت ملی مسکن در شهر تهران ۴۵۰ میلیون تومان است که پیشنهاد شده به شهرهای اطراف تهران نیز همین میزان تعلق بگیرد.
مسکن ملی در شهر تهران
به گزارش «مجله ملکی دلتا»، با توجه به ادغام طرح اقدام ملی با طرح نهضت ملی، تمامی امتیازات و تسهیلات قانون جهش تولید و تامین مسکن به هر دو پروژه مذکور تعلق می‌گیرد که در این خصوص مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید به مجموعه‌های تابعه دستور داد قراردادهای مشارکت مدنی، مراحل افزایش وام و تزریق منابع مالی از بانک به پروژه‌ها را برای پیشبرد هرچه بیشتر طرح‌های مذکور به جدیت پیگیری کنند.

اجرای ۶۱۵ هزار واحد مسکونی از طرح چهار میلیون واحدی جهش تولید و تامین مسکن بر عهده شهرهای جدید است. با توجه به ادغام مسکن ملی با طرح جهش تولید مسکن، در حال حاضر و آنطور که مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفته است شهرهای جدید در عملیات اجرایی پروژه‌ها نسبت به سایر دستگاه‌ها در وضعیت بهتری قرار دارند.

حبیب‌الله طاهرخانی گفته است که از شرکت‌های تابعه خواسته تا قراردادهای مشارکت مدنی، مراحل افزایش وام و تزریق منابع مالی از بانک به پروژه‌ها را برای پیشبرد هرچه بیشتر طرح‌های مذکور به جدیت پیگیری کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی، تاکید کرده است که پیمانکاران برای به سرانجام رساندن طرح نهضت ملی مسکن همت ویژه به کار گرفته و هر چه سریعتر وضعیت پروژه‌های باقی‌مانده را مشخص کنند.

مسکن ملی در شهر تهران

وضعیت متقاضیان باید سریعاً تعیین‌تکلیف شود

وی ادامه داد: در برخی از شهرها اصلی‌ترین مسئله فعلی، کندی در پیشرفت پروژه‌ها بوده که این عقب‌ماندگی‌ها باید هرچه زودتر جبران شود، به همین دلیل تسریع در روند پروژه‌های اجرایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مطلب پیشنهادی:  لزوم دریافت کد رهگیری جهت کنترل بازار مسکن

بر اساس گفته وی؛ باید وضعیت متقاضیانی که در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام کرده‌اند، باید سریعاً تعیین‌تکلیف شود.

او درباره تأمین زمین در شهرهای جدید برای پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن، گفته است: شهرهای جدید فعلی باید با هر روش ممکن تا احداث شهرک و شهرهای جدید دیگر پاسخگوی نیاز کلانشهرها باشند.

طاهرخانی عنوان کرده است که این شهرها موظف هستند از طرق گوناگون مانند واگذاری‌های گروهی، نوع ساخت و ساز، نوع زمین و … برای جذب جمعیت و ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن جذابیت ایجاد کنند.

سقف تسهیلات مسکن ملی در شهر تهران چقدر است؟

بنابراین گزارش، سقف تسهیلات واحدهای نهضت ملی مسکن در شهر تهران ۴۵۰ میلیون تومان است که پیشنهاد شده به شهرهای اطراف تهران نیز همین میزان تعلق بگیرد.

تسهیلات برای شهرهای بالای یک میلیون جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون تومان، سایر شهرهای کشور ۳۰۰ میلیون تومان و برای مسکن روستایی ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «تولید مسکن به نیم میلیون واحد رسید» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

وام مسکن 400 میلیونی می‌شود؟

عملیات ساخت و ساز واحدهای نهضت ملی مسکن در شهرهای سیستان و بلوچستان، زنجان و قزوین آغازشده…