6 تکنیک پاک کردن شوره کولر

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کولر آبی به مراقبت نیاز دارد. هر سال تابستان باید برای استفاده از آن، کولر را برای گرمای تابستان آماده کنید.
پاک کردن شوره کولر

پاک کردن شوره کولر می‌تواند به شما کمک کند تا بازدهی کولر شما بسیار بیشتر از قبل شود. اگر می‌خواهید کولر آبی منزل شما تابستان گرم امسال بهتر کار کند، فضای خانه را بیشتر خنک کند و عمر بیشتری داشته باشد، بهتر است با چند اقدام ساده قبل از هر چیز، شوره و رسوبات را پاک کنید. نکاتی که در ادامه می‌خوانید به شما کمک می‌کند با تمیز کردن رسوب و پاک کردن شوره کولر آبی باد خنک‌تر، مصرف آب کمتر و عمر طولانی‌تری را تجربه کنید. در این مطلب از دلتامگ به معرفی روش های پاک کردن شوره کولر و رسوبات کولر می‌پردازیم.

روش پیشگیری از ایجاد شوره کولر

روش‌هایی زیر را انجام دهید تا هم کولر آبی تمیز شود و هم حداقل میزان شوره را داشته باشد و اصلا نیازی به تمیز کردن کولر نداشته باشید. قرار دادن فیلتر رسوب‌گیر در مسیر ورودی آب به دلیل وجود املاح زیاد در آب شهری، ایجاد رسوب اجتناب ناپذیر است. اما شما می‌توانید با قرار دادن یک فیلتر رسوب گیر در مسیر ورودی آب، جلوی املاح را گرفته و اجازه ندهید بدنه کولر مملو از این املاح شود.

دور کردن کولر از آفتاب!

یکی از دلایلی که منجر به شوره بستن بدنه کولر آبی می‌شود این است که آن را زیر تیغ آفتاب می‌گذارید! وقتی کولر را در معرض تابش مستقیم آفتاب بگذارید، آب کولر خیلی زودتر از حالتی که در سایه است تبخیر می‌شود و شوره زیادی روی بدنه کولر شکل می‌گیرد. برای جلوگیری از آسیب دیدن کولر توسط آفتاب از راهنمای خرید سایه بان کولر استفاده کنید.

پاک کردن شوره کولر

استفاده از پد‌های سلولزی به جای پوشال

اگر به جای پوشال، از پد‌های سلولزی استفاده کنید، باعث می‌شوید نمک کولر شکل نگیرد. پد‌های سلولزی می‌توانند رسوب کولر را در خود نگه دارند و اجازه ندهند روی بدنه کولر آهک تشکیل شود. پد‌های سلولزی را می‌توانید بشویید و رسوب روی آن‌ها را از بین ببرید.

ساخت شوره گیر کولر

توپ شوره گیر هم می‌تواند از ایجاد شوره روی بدنه پیشگیری کند. توپ شوره گیر از موادی چرب ساخته شده است. وقتی در تشک داخل کولر قرار می‌گیرند با جذب یون‌های موجود در آب و کلسیم و منیزیم از ایجاد شوره جلوگیری می‌کنند. این گزینه یکی از روش‌های بسیار عالی برای پاک کردن شوره کولر است.

مطلب پیشنهادی:  شوک سیستم ایمنی با دمنوش گیاهی

پاک کردن شوره کولر

پاک کردن شوره کولر

آب و مواد شوینده با کمک آب، مقداری ماده شوینده و مواد سفیدکننده و همین طور فرچه یا برس سیمی می‌توانید شوره‌ها را بسایید و تمیز کنید. اما قبل از هر کاری، باید هر چه قطعه جداشونده و البته قابل شست و شو در کولر می‌بینید جدا کرده و سپس با فرچه و محلول آب و مواد شوینده حسابی تمیز کنید. حواستان باشد که مواد شوینده اسیدی، به بدنه کولر آبی آسیب می‌رسانند.

سرکه برای پاک کردن شوره کولر

استفاده از سرکه سیب به صورت دوره‌ای و هر چند وقت یک بار برای تمیز کردن شوره و رسوب عالی است. کافی است سرکه را روی قطعات و کف کولر بریزید و چند دقیقه زمان بدهید. سپس، می‌توانید با کمک برس تمام قطعات و بدنه کولر را رسوب زدایی و تمیز کنید.

پاک کردن شوره کولر با جوهر نمک

یک ماده قدرتمند دیگر که می‌توانید برای از بین بردن شوره کولر استفاده کنید جوهر نمک است. استفاده از جوهر نمک خطر دارد. پس، فراموش نکنید که هنگام پاک کردن شوره و رسوب کولر، حتما از دستکش ایمنی و ماسک استفاده کنید. جوهر نمک را مستقیم روی قطعات رسوب‌دار و تشک کولر بریزید. بعد از چند دقیقه زمان، شست و شو با آب فراوان و با دقت را شروع کنید. حواستان باشد که قطعات کولر آبی زیاد در جوهر نمک خیس نخورند!

پاک کردن شوره کولر

جوش شیرین برای کولر

جوش شیرین به علت اینکه حالتی اسیدی دارد می‌تواند به راحتی هر نوع شوره را در کولر شما از بین ببرد. برای اینک کار شما می‌توانید به راحتی با استفاده از محلول حوش شیرین و آب آب را بر روی شوره کولر خود قرار داد و آن را پس از 15 دقیقه پاک کنید.

تعداد کلمات مطلب: 654

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی

همچنین بخوانید

درمان سریع جوش پیشانی در خانه

جوش پیشانی، یکی از مشکلات پوستی است که می‌تواند به صورت جوش‌های کوچک قرمز رنگ و یا جوش‌های…