این گیاهان آپارتمانی برگ‌های رنگی دارند

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
گیاهان و گل‌های آپارتمانی در فضای خانه تاثیر زیادی بر روی چیدمان و دکوراسیون و همچنین شادابی ما دارند.

در مطالب قبل به‌طور کامل درباره گیاهان آپارتمانی صحبت کرده‌ایم. ما برای زندگی شاداب‌تر و تغییر در سبک زندگی به ارتباط با گیاهان نیاز داریم. در این مطلب از  به معرفی گیاهان آپارتمانی صورتی در منزل می‌پردازیم.

گل آنتوریوم، از جمله گیاهان صورتی آپارتمانی

آنتوریوم از جمله گیاهان زینتی صورتی است. بومی گواتمالا و کوشاریکا که ارتفاع آن به بیش از ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر می‌رسد. این گیاه دارای برگ‌های کمی پهن، سبز تیره و به طول بیش از ۱۸ سانتی‌متر است. این گل‌ها با اسپات قرمز، صورتی، زرد یا سفید است.

گل آنتوریوم، از جمله گیاهان صورتی آپارتمانی

کالاتا اورانتا

گیاه کالاتا اورانتا با برگ‌های سبز براق و راه‌راه‌های سفیدش، یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است که می‌توان پیدا کرد. این گیاه گونه‌های متفاوتی دارد و به اسم‌های مختلفی مانند راه راه سفید یا راه راه صورتی نیز شناخته می‌شود. برگ‌های این گیاه سبز و صورتی باید هر چند روز یک بار مرطوب نگهداشته شوند، اما از طرفی نیاز به آب کمی دارند در حدی که خاک گیاه مرطوب باشد.

کالاتا اورانتا

فیتونیا آلبیونیس با برگ‌های صورتی خیره‌کننده

در نگهداری این گل صورتی آپارتمانی باید دقت داشته باشید که هرگز خشک نشود و به‌طور مداوم مرطوب باشد. همچنین نباید این گیاهان سایه‌دوست را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید، چرا که برگ‌های آن‌ها به رنگ قهوه‌ای متمایل خواهد شد.

فیتونیا آلبیونیس با برگ‌های صورتی خیره‌کننده

گیاه فیلودندرون صورتی

اگر به رنگ‌بندی برگ این گل صورتی آپارتمانی توجه کنید، به‌نظر می‌رسد که برگ‌های این گیاهان سبز و صورتی هارمونی رنگی یکنواختی ندارند. رنگ صورتی در برگ‌های این گیاه به‌صورت نقطه نقطه یا پاشیده شده است. عدم نیاز آن‌ها به نور مستقیم باعث می‌شود تا به راحتی در آپارتمان نگهداری شوند. همچنین خاک آن‌ها باید مرطوب و خشک باشد.

مطلب پیشنهادی:  3 جایگزین طبیعی برای شکر

گیاه فیلودندرون صورتی

گیاه صدف سه رنگ، زیپلین

گیاه آپارتمانی زیپلین دارای برگ‌هایی با لبه‌های طلایی و صورتی بوده و قسمت‌های داخلی این برگ‌ها نیز به رنگ بنفش است که باعث شده تا ظاهری خیره‌کننده به آن ببخشد. نگهداری از این گیاه صورتی آسان است و هم در آپارتمان و هم در فضای خارج از خانه قابل نگهداری است. شرایط نگهداری زیپلین سایه‌دوست، شامل نور کم تا متوسط خورشید و آبیاری یک الی دو بار در هفته است.

گیاه صدف سه رنگ، زیپلین

آگلونمای صورتی، از دیگر گیاهان آپارتمانی صورتی در منزل

این گیاه آپارتمانی صورتی سایه دوست زیبا با رنگ سبز تیره و رگه‌هایی از قرمز و صورتی بسیار جذاب و دوست داشتنی به‌نظر می‌رسد. پرورش و نگهداری این گیاه بسیار آسان است و در نور کم و خشکی مقاوم است.

آگلونما صورتی، از دیگر گیاهان با برگ‌های سبز و صورتی

گیاه کردیلین صورتی

شاخ و برگ بنفش با رگه‌هایی از صورتی باعث شده تا این گیاه بسیار زیبا به‌نظر برسد. گیاه آپارتمانی کردیلین، دسته‌ای از انواع گیاهان صورتی به‌حساب می‌آید که تحمل خشکی را دارد اما به نور بسیار زیادی احتیاج دارد و بهتر است در داخل منزل در جایی قرار داده شود که هر دو نور مستقیم و غیرمستقیم را دریافت کند.

گیاه کردیلین صورتی

تعداد کلمات مطلب: 458

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در نکات خانه‌داری

همچنین بخوانید

از بین بردن سیاهی زیر بغل با چند راهکار ساده

برای از بین بردن سیاهی زیر بغل افراد راهکارهای مختلفی را امتحان کرده و هزینه‌های زیادی می‌…