بدون این وسیله اتاق خواب شما ناقص است

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پرده اتاق خواب به منظور تنظیم نور روز و جلوگیری از دید شب و همچنین زیبایی پنجره‌ها به‌کار می‌رود.

برای اینکه پرده‌ای متناسب و هماهنگ انتخاب کنید باید به یک سری نکات برای ست کردن آن آگاه باشید. اگر این موارد را قبل از خرید پرده در نظر بگیرید، انتخابی عالی و درست خواهید داشت. در این مطلب از دلتامگ به روش های انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب می‌پردازیم.

انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب

پرده اتاق مانند فرش و تخت خواب از اجزای بزرگ اتاق است که مدل و رنگ آن، تاثیر بصری زیادی در دکوراسیون آن دارد.

پرده پانچ

اخیرا نوعی جدید از روش نصب پرده که ترند شده، پرده پانچ است. لبه بالایی پرده را در فاصله‌هایی پانچ کرده و از یک میله عبور می‌دهند. این پرده خیلی راحت‌تر از پرده‌های با چوب پرده، حرکت می‌کنند و البته ایستایی زیبایی هم دارند.

پرده پانچ را هم می‌توان از یک لایه پرده ساده مانند حریر یا کتان انتخاب کرد و هم به‌صورت دو لایه نصب کرد. مدل دو لایه آن، با نصب دو میله یکی عقب‌تر و یکی جلوتر اجرا می‌شود.

انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب

پرده زبرا مناسب برای اتاق خواب

یکی از پرده‌های زیبا و مدرن برای اتاق خواب‌ها، پرده زبرا است. این پرده از جنس پارچه‌ای و توری تولید می‌شود. شکل ظاهری پرده زبرا، دارای خطوط راه راه افقی است که یکی درمیان ضخیم و نازک هستند. این پرده‌ها قابلیت تنظیم نور را توسط طناب‌هایی که در کنار آنها آویزان می‌شود، فراهم می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  این مدل پرده‌ آشپزخانه شما را بی‌نظیر می‌کند

انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب

پرده شید

پرده‌های شید معمولا ضخیم هستند و جلوی نور و دید را می‌گیرند. بنابراین به‌صورت تکی و بدون زیرپرده هم برای روز و مانع نور، هم برای شب و مانع دید، عالی هستند. این پرده ‌انواع مختلفی از جمله، شید رولی، تکی، رومی، دبل ( شب و روز) دارد.

پرده شید

پرده چند لایه

در صورتی که اتاقی کلاسیک و سنتی دارید، می توانید از یک لایه پرده حریر یا توری در زیر و یک لایه کتان، مخمل یا ساتن برای لایه رویی به‌کار ببرید. اگر اتاقی مدرن دارید ولی به پرده‌های چند لایه علاقه دارید می‌توانید از پرده دو لایه پانچ یا ساده استفاده کنید.

پرده حریر ساده مناسب برای اتاق خواب

اگر اتاق خوابی ساده و مدرن دارید، یکی از جدیدترین مدل پرده‌ها پرده حریر ساده است. این پرده‌ها یک لایه حریر نازک و سفید هستند که ترند دکوراسیون داخلی امسال هستند. به دلیل اینکه سادگی و تزیینات کم در دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی پیدا کرده، پرده حریر انتخابی عالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در معماری و دکوراسیون

همچنین بخوانید

زیباترین مدل‌های جزیره آشپزخانه 2024

با توجه به سبک دکوراسیون آشپزخانه‌های امروزی، مدل کابینت‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که جز…