دلیل گرانی مسکن از زبان وزیر راه

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم فکر می‌کنند سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی موجب گرانی مسکن شد، در حالی که افزایش قیمت مسکن ربطی به ما نداشت.
افزایش قیمت مسکن

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، محمد اسلامی در این رابطه افزود: مهمترین کاری که در وزارت راه و شهرسازی انجام دادیم این بود که جَوی که در مسکن مهر ایجاد شده بود را از بین بردیم و جریان امیدی که به یاس تبدیل شده بود را به لطف الهی معکوس کردیم و خانه‌های مردم را تحویل دادیم.

وی افزود: افراد بسیاری بودند که در مسکن مهر ثبت‌نام کرده و پول را واریز کرده بودند، اما طرح‌هایشان شروع نشده بود و فشار روانی سختی به آن‌ها تحمیل می‌شد که در این مدت توانستیم طرح‌های آن‌ها را هم شروع کنیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اگر این کار انجام نمی‌شد، هزاران نفر در کشور گرفتار شده بودند. اما خدا را شاکریم که این اتفاق افتاد و پرونده مسکن مهر در حال بسته شدن است.

افزایش قیمت مسکن

وی با بیان اینکه امید به خانه‌دار شدن در میان قشر عظیمی از مردم کشور زنده شد، افزود: در بخش مسکن ملی هم ثبت‌نام‌های زیادی انجام شده که امیدواریم با مشارکت و واریز پول مردم طرح‌های مختلف فعال شود.

بازارهای موازی دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن

اسلامی در خصوص اینکه چقدر قیمت‌ مسکن تحت تاثیر سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی است افزود: یکی از موضوعات مهم که تحلیل‌های نادرستی در مورد آن انجام شده، این است که گرانی مسکن ناشی از عرضه و تقاضاست، اما باید گفت گرانی مسکن در سال‌های اخیر ربطی به عرضه و تقاضا ندارد و ناشی از بازارهای موازی است. جو روانی ناشی از افزایش قیمت دلار و ارزهای دیگر موجب آزار مردم شده و به خاطر شرایط اقتصادی کشور و جنگ اقتصادی این جو روانی ادامه یافت و از بین نرفت.

مطلب پیشنهادی:  هزینه مسکن خانوار مستاجر چقدر است؟

وزیر راه و شهرسازی افزود: خیلی دوست داشتیم که همپای کارهای عمرانی که در کشور انجام گرفت این جو هم از بین برود که نرفت و خیلی برای ما و مردم آزار دهنده است؛ چرا که مردم هم این موضوع را از چشم ما می‌بینند و فکر می‌کنند سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی موجب این اتفاق شد درحالیکه افزایش قیمت مسکن ربطی به ما نداشت.

مطالعه بیشتر: مطلب «رکورد قیمت مسکن شکسته شد!» در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 346

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…