قیمت مسکن طی 5 سال 7 برابر شد!

0
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
بر اساس آمار منتشر شده از بانک مرکزی، متوسط قیمت واحد مسکونی از ابتدای سال ۱۳۹۵ تا تیرماه امسال بیش از ۷.۳ برابر شده‌است.
متوسط قیمت واحد مسکونی

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، طبق اعلام بانک مرکزی، متوسط قیمت واحد مسکونی برای هر مترمربع در شهر تهران در تیر امسال به بیش از ۳۰ میلیون تومان رسید که نسبت به ماه گذشته افزایش ۱.۳ درصدی را نشان می‌دهد. اگر علاقه‌مند به خواندن آمار بیشتر در رابطه با این موضوع هستید مقاله «قیمت خانه در پایتخت متری ۳۰ میلیون تومان را رد کرد!» را مطالعه کنید.

بر این اساس قیمت مسکن از ابتدای سال ۱۳۹۵، بیش از ۷.۳ برابر شده‌است.

هر چند در تیر متوسط قیمت واحد مسکونی افزایشی بود اما از افزایش ۳ درصدی خرداد ماه، کم‌تر بوده‌‌ است و از سوی دیگر حجم معاملات نسبت به ماه گذشته و ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته‌ است.

حجم معاملات نسبت به خرداد ۱۴۰۰ و تیر ۱۳۹۹ به ترتیب کاهش ۰.۶ و ۶۳.۹ درصدی را نشان می‌دهد که حاکی از کاهش قابل توجه حجم معاملات با وجود افزایش قیمت است.

متوسط قیمت واحد مسکونی

بازار اجاره مسکن نیز وضعیت مشابهی دارد و امسال توانست رکورد 5 سال اخیر خود را بشکند. در همین راستا، در بهار ١٤٠٠، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ٢٢٦,٠ رسید که این میزان نسبت به فصل قبل ٧.٧ درصد افزایش داشته است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «تورم اجاره بها رکورد 5 سال اخیر را شکست!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

رقابت زشت‌ترین ساختمان‌ها در چین

از نامزدهای این دوره از رقابت زشت‌ترین سازه‌های معماری چین، می‌توان به یک یک پل شیشه‌ای در…