واگذاری زمین رایگان جهت ساخت مسکن

3
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رستم قاسمی، وزیر راه‌و‌شهر‌سازی پیرامون پروژه ملی مسکن از ارائه قطعات 200 متری زمین از سوی دولت خبر داد.
احداث مسکن ملی

به گزارش دلتامگ به نقل از تجارت‌نیوز، رستم قاسمی وزیر راه‌و‌شهرسازی پیرامون احداث طرح ملی مسکن از ارائه زمین به یک میلیون و600 هزار واحد خبر داد. وی همچنین از واگذری زمین‌ رایگان و مجانی برای احداث مسکن در طرح ملی ابراز امیدواری کرد.

ساخت واحدهای مسکونی از طریق پروژه نهضت ملی مسکن موجب می‌شود تا متقاضیان با هزینه کمتری اقدام به خرید آپارتمان نمایند. برای دریافت گزارشات بیشتر پیرامون طرح نهضت ملی مسکن تا پایان این خبر با دلتامگ همراه باشید.

احداث مسکن

احداث یک‌ونیم میلیون واحد مسکونی مسکن مهر

رستم قاسمی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت درباره مسکن مهر گفت:« مسکن مهر حدود ١٢ سال طول کشید و هنوز بالاخره ٢٠٠ هزار از واحد‌های آن باقی‌مانده است اما از مهر‌ماه مرحله نیازمندی‌های ساخت مسکن آغاز شد و امروز یک و نیم میلیون واحد از مرحله پایه تا نازک‌کاری در دست اجرا داریم.»

وی با اشاره به دستور رئیس‌جمهور مبنی بر ساخت مسکن از تعیین تکلیف واگذاری زمین برای چهار میلیون واحد مسکونی تا پایان شهریور‌ماه خبر داد.

 احداث مسکن

اعطای زمین 200 متری برای احداث خانه‌های ویلایی

وزیر راه‌و‌شهرسازی گفت:« مسکن مهر کل زمین‌های که دولت داده بود، برای ساخت یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد بود. بقیه آن، زمین‌هایی بود که متعلق به مردم بود. در نهضت ملی مسکن، ما همه زمین‌ها در واقع متعلق به دولت است، به صورت مجانی در اختیار مردم می‌گیرد.»

مطلب پیشنهادی:  ابلاغ قانون جهش تولید مسکن

قاسمی با اشاره به احداث مسکن از ارائه زمین رایگان برای ساخت یک‌و‌نیم میلیون واحد در شهرهای کوچک و بزرگ تا پایان شهریور ابراز خرسندی کرد.

وزیر راه‌وشهرسازی درباره واگذاری زمین از ارائه قطعات 200 متری برای ساخت خانه‌های ویلایی در شهرهایی که زمین به اندازه کافی وجود دارد، خبر داد. وی همچنین بر پرداخت وام برای ساخت‌و‌ساز این خانه‌های ویلایی تاکید کرد.

نتیجه‌گیری: به نظر می‌رسد که واگذاری زمین رایگان به مستاجران برای ساخت واحدهای آپارتمانی از سوی وزارت راه‌وشهرسازی موجب شود تا متقاضیان با مبلغ کمتری صاحبخانه شوند.

مطالعه بیشتر: عواقب کاهش احداث مسکن

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

قیمت آپارتمان نوساز در تهران چقدر است؟

ارزان‌تر بودن یا تناسب قیمت‌های پیشنهادی نسبت به ارزش ملک وعرف منطقه با رنگ‌های متفاوت از …