محله بهار، محله ای در مرکز تهران

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محله بهار، محله ای در مرکز تهران

خرید آپارتمان در محله بهار تهران

محله بهار، محله‌ای در مرکز تهران و منطقه 7 شهرداری است. این محله، یکی از محله‌های قدیمی تهران است که نام خود را از ملک الشعرای بهار گرفته است. اگر خواهان دریافت اطلاعات بیشتری از این محله هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

محله بهار از شمال با خیابان بهار شمالی، خیابان بهار شیراز و خیابان حجازی  و از شرق با خیابان کاج و خیابان دکتر شریعتی محدود شده است. به علاوه در مجاورت محله‌های ‌بهارستان، سهروردی، کاج، خاقانی، خواجه نصیر طوسی نیز قرار دارد. خیابان بهار از دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است که بخش جنوبی از خیابان انقلاب تا خیابان طالقانی و بهار شمالی از خیابان طالقانی تا بهار شیراز امتداد دارد.

خرید آپارتمان در محله بهار تهران

قیمت خرید خانه در محله بهار

در این محله امکانات کافی وجود داشته و دسترسی آن به دیگر مناطق بسیار عالی است. همین امر موجب شده تا افراد زیادی این محله را برای خرید آپارتمان انتخاب کنند. البته که قیمت خرید مسکن در این محله کمی بالاست و معمولا افراد به سراغ اجاره آپارتمان در محله بهار می‌روند. برای دسترسی به محله می‌توانید از ایستگاه متروی فردوسی و دروازه دولت استفاده کنید. در این محله برای راحتی رفت و آمد شما، خطوط اتوبوس و تاکسی‌رانی در خیابان انقلاب و بهارشیرازی نیز قرار گرفته است.

امکانات محله بهار

امکانات محله بهار

محله بهار را به بورس لباس کودک با برندهای داخلی و خارجی می‌شناسند. در خیابان بهار حدود 40 فروشگاه لباس کودک وجود دارد. مجتمع تجاری-اداری بهار، پاساژ چهلستون و مجتمع تجاری سپنتا از مراکز خرید مهم محله بهار هستند. از مراکز درمانی این محله نیز می‌توان به بیمارستان آراد، ایرانشهر، خانواده و 502 ارتش اشاره کرد. سرای محله بهار نیز از جمله مراکز فرهنگی-آموزشی این محله است که در خیابان یزدان نیا قرار دارد.

مطالعه بیشتر: مطلب «شهران، محله‌ ای با آب و هوای بکر» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

خانه‌دار شدن حقوق‌‌بگیران چند سال طول می‌کشد؟

شهردار تهران با اشاره به گذشت 10 ماه ازموفقیت شهرداری پیرامون بازپس گیری امکانات خود به ار…