قیمت اوراق تسهیلات مسکن از تب و تاب افتاد

0
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
از ۲۳ آذرماه تا ۲۵ دی‌ماه تعداد اوراق لازم برای خرید امتیاز اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و همین‌طور جعاله تعمیرات مسکن، به نصف کاهش پیدا کرد.
کاهش قیمت اوراق تسهیلات

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از ندا بشیری سرپرست معاونت توسعه کسب‌وکار فرابورس ایران، کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن از ۲۳ آذرماه تا ۲۵ دی‌ماه را در پیش داریم.

سرپرست معاونت توسعه کسب‌وکار فرابورس ایران از حمایت بانک مسکن از متقاضیان تسهیلات خرید مسکن و تاثیر آن بر کاهش قیمت اوراق تسه خبر داد و گفت: با تمهیدات صورت‌گرفته از سوی این بانک شاهد کاهش قیمت پایانی اوراق تسه در معاملات امروز در فرابورس ایران بودیم.

ندا بشیری توضیح داد: براساس این تمهیدات روز جاری شاهد آن بودیم که اوراق امتیاز تسهیلات مسکن این بانک در اکثریت قریب به اتفاق نماد‌ها با صف فروش مواجه شد و متعاقب آن کاهش چشمگیری در قیمت پایانی این اوراق به ثبت رسید.

بشیری با تاکید بر اینکه به واسطه این طرح، همه متقاضیان می‌توانند همان میزان وام را با نصف اوراق مورد نیاز قبلی دریافت کنند، ادامه داد: این موضوع سیگنال کاهش فشار تقاضا را به بازار مخابره کرد که در ادامه آن قیمت اوراق تسهیلات مسکن را منجر شد و در نهایت منجر به ایجاد صف فروش در بیشتر نماد‌های این اوراق، موسوم به تسه‌ها شد.

مطلب پیشنهادی:  محله پونک تهران کجاست؟

سرپرست معاونت توسعه کسب‌وکار فرابورس گفت: به عنوان مثال مطابق اطلاعیه فرابورس در تاریخ ٣ مهر ۱۴۰۰، می‌توان برای خرید انفرادی مسکن در شهر تهران معادل ۲۰۰ میلیون تومان و برای جعاله تعمیرات نیز معادل ۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرد. با توجه به اینکه هر ورقه از تسه‌ها، بیانگر حق دریافت ۵۰۰ هزار تومان وام است، بنابراین برای وام خرید مسکن، متقاضیان باید تعداد ۴۰۰ ورقه و برای وام جعاله نیز ۱۶۰ ورقه تسه از بازار تهیه می‌کردند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «بحران محاصره روستاها توسط مالکان برای ساخت ویلا» از مجله ملکی دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

7 رنگ مناسب برای ست کردن مبل طوسی

رنگ طوسی یکی از جالب‌ترین و کاربردی‌ترین رنگ‌ها در دکوراسیون منزل است؛ تا جایی که بسیاری ا…