مهاجرت کاری به کانادا دشوارتر شد

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کانادا روز پنج‌شنبه ۲۱ مارس اعلام کرد که برای نخستین بار در تاریخ پس از سال‌ها پذیرش بالای مهاجران، قصد دارد تعداد کارگران موقت خارجی را کاهش دهد.
مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا یک فرصت عالی برای افرادی است که می‌خواهند به کشوری پیشرفته و دارای فرصت‌های شغلی خوب مهاجرت کنند. برای مهاجرت کاری به کانادا، شما باید ابتدا یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما کانادایی دریافت کنید و سپس مجوز کار از دولت کانادا دریافت کنید. با دلتامگ همراه باشید.

برای شروع فرآیند مهاجرت کاری به کانادا چه باید کرد؟

برای شروع فرآیند مهاجرت کاری به کانادا، می‌توانید از طریق سایت رسمی دولت کانادا به نام “Express Entry” درخواست خود را ثبت کنید و از طریق سیستم امتیازدهی این کشور، امتیاز خود را محاسبه کنید. همچنین می‌توانید از طریق برنامه‌های مهاجرتی دیگری مانند Provincial Nominee Program (PNP) و Atlantic Immigration Pilot Program (AIPP) نیز به مهاجرت کاری به کانادا دست پیدا کنید.

آیا مهاجرت کاری به کانادا مشکل شده است؟

اوتاوا اعلام کرد که می‌خواهد تعداد ساکنان موقت این کشور را ظرف سه سال از ۶.۲ درصد جمعیت کل کنونی یعنی معادل ۲.۵ میلیون نفر، به پنج درصد جمعیت کل کشور برساند.

این هدف پس از مشورت با مقامات استانی کانادا قطعیت خواهد یافت. برخی از استان‌های این کشور در بحبوحه بحران مسکن و افزایش تقاضای خدمات، پذیرش مهاجران را کاهش دادند.

محدودیت‌های جدید مجوز کارگران موقت خارجی از روز اول مه آغاز می‌شود.

چه محدودیت هایی برای مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد؟

دولت کانادا پیش‌تر نیز محدودیت‌هایی را از جمله کاهش پذیرش دانشجویان بین‌المللی و التزام دریافت ویزا برای برخی از شهروندان مکزیک وضع کرده بود.

مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: «کانادا در سال‌های اخیر شاهد افزایش شدید تعداد مقیم‌های موقت بوده است. دانشجویان بین‌المللی، کارگران موقتی که موقعیت‌های شغلی موجود را پر می‌کنند و پناهجویانی که از جنگ و بلایای طبیعی فرار کرده‌اند، از جمله این ساکنان موقت‌ هستند.»

مطلب پیشنهادی:  با 3 جاذبه عجیب و ناشناخته مالزی آشنا شوید

فشرده شدن بازار کار به چه معناست؟

به هرحال به وضوح می‌توان دید که به دلیل مهاجرت گسترده، روند افزایشی تعداد مهاجران از روند اشتغال زایی پیشی گرفته و همین امر باعث فشرده‌تر شدن بازار کار شده است.

بنابر داده‌های دولت کانادا، در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳ تعداد موقعیت‌های شغلی موجود با ۳.۶ درصد کاهش به ۶۷۸ هزار و پانصد موقعیت رسیده است. این سومین کاهش متوالی از زمان رکورد ۹۸۳ هزار و ۶۰۰ موقعیت شغلی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ است.

آقای میلر افزود: «برای این که سیستم کارآمدتر شود، به تغییراتی نیاز است.»

رندی بواسنو، وزیر کار کانادا از کارفرمایان درخواست کرد که پیش از استخدام کارگران موقت خارجی، به خدمت گرفتن پناهندگان را در نظر داشته باشند.

به گفته او، مشاغلی که درحال حاضر برای تامین تا ۳۰ درصد از نیروی کارشان مجاز به استخدام کارگران خارجی هستند، به استثنای بخش مراقبت‌های بهداشتی و ساخت و ساز، این میزان به ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.

در همین حال آقای میلر به اداره مهاجرت کانادا دستور داده است تا با بازنگری برنامه‌های موجود به کارگیری کارگران موقت را با نیازهای کنونی منطبق ساخته و از سوءاستفاده‌ها جلوگیری کند.

تعداد کلمات مطلب: 480

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی

همچنین بخوانید

درمان ریزش مو با آب پیاز

درمان ریزش مو با آب پیاز از آن موضوعاتی است که شاید باورش برای همه سخت باشد. همه ما کم‌وبی…