کشف قبر خون آشام‌ها که شما را تا سرحد مرگ می‌ترساند!

1
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نظرتان در مورد خون آشام‌ها چیست؟ آیا فکر می‌کنید خون آشام‌ها واقعا وجود داشته‌اند و از خون مردم تغذیه می‌کرده‌اند؟ یا آنکه به نظرتان این داستان‌ها صرفا زاییده تخیلات و خیال پردازی‌های انسان است؟

چه به خون آشام باور داشته باشید یا نه، خبری تکان دهنده و ترسناک برایتان داریم: در لهستان سه گور کشف شده که متعلق به قرن ۱۳ و ۱۴ هستند. محققین پس از بررسی نحوه دفن اجساد به این نتیجه رسیده‌اند که این گورها متعلق به خون آشام‌های واقعی هستند. این خون آشام‌ها را طوری دفن کرده‌اند که بعد از مرگ نتوانند دوباره از گور بلند شوند. در ادامه با دلتامگ همراه باشید تا در مورد کشف عجیب قبر خون آشام ها بیشتر صحبت کنیم.

قبر خون آشام ها در لهستان

چیزی که عجیب بود این بود که اجساد در گورستان دفن نشده بودند، بلکه در حاشیه شهر و در روستایی به نام Górzyca مدفون شده بودند. باستان شناسان لهستانی پس از بررسی اسکلت‌ها متوجه شدند که روی ستون فقرات اجساد سوراخ‌هایی وجود دارد. این سوراخ‌ها این نظریه را تقویت می‌کند که این افراد با فرو کردن نیزه‌هایی تیز به قلبشان مرده‌اند. اما این اجساد چه کسانی هستند و چرا باید به این طرز فجیع کشته می‌شدند؟ ظاهرا پاسخی که برای این سوال وجود دارد این است: این سه گور متعلق به خون آشام‌ها هستند.

مراسم نابودی خون آشام ها!

اعمال آپوتروپاییک (Apotropaic practices) به معنای مراسمی است که برای نابودی شیاطین و از جمله خون آشام‌ها انجام می‌شده است. این مراسم در دوره پساقرون وسطی در لهستان بسیار رایج بود و در مورد هرکس که مشکوک به خون آشامی بود استفاده می‌شد. حتی برخی کسانی که هنوز خون آشام نبودند اما به نظر برخی مستعد خون آشام شدن بودند هم شامل این مراسم آئینی می‌شدند. این کارها شامل خون و خونریزی‌های زیادی بود، محلی‌ها نیزه‌ها و چاقوهای تیزی را برای این کار آماده می‌کردند و بعد آن‌ها را در گلو و گاهی در شکم خون آشام‌ها فرو می‌کردند. باور مردم بر این بود که این حجم از آسیب باعث می‌شود خون آشام‌ها بعد از مرگ دیگر نتوانند زنده شوند و دوباره به میان مردم برگردند.

قبر خون آشام ها

پس از بررسی مشخص شد که یکی از این سه خون آشام یک زن بوده و بدترین مجازات‌ها هم شامل او شده است. قبل از آنکه جسد را به خاک بسپرند پاهایش را شکسته بودند و سرش را با سنگ سوراخ کرده بودند. سر یکی از مردها هم از تنش جدا شده بود. مردم محلی معتقد بودند جدا کردن اندام‌ها باعث می‌شود خون آشام دیگر نتواند از گور بلند شود.

مطلب پیشنهادی:  آپدیت تلگرام قصه‌ای دنباله‌دار

زنده شدن خون آشام ها

دانشمندان که به وجود خون آشام‌ها اعتقادی ندارند به دنبال دلیل علمی و واقعی رفتند و در نهایت به نتیجه غم انگیزی رسیدند. به نظر می‌رسد این سه فرد که به جرم خون آشام بودن کشته و بعد به بدترین شکل دفن شده اند بیمار بوده‌اند.

ظاهرا این سه نفر مبتلا به بیماری گوژپشتی بوده‌اند که باعث خم شدن غیرعادی پشت آن‌ها شده و ظاهری ترسناک به آن‌ها داده است. اما یکی از این سه نفر هیچ مشکلی نداشته و استخوان‌هایش هم در وضعیت سالمی قرار داشته است. چه دلیلی برای خون آشام بودن نفر سوم وجود داشته است؟ خون آشام سوم هم سوراخی در جمجمه‌اش دارد و سرش را لای دو سنگ بزرگ قرار داده بودند. احتمالا شخص نگون بخت سوم هم از یک نوع بیماری رنج می‌برده و به همین دلیل مردم به این نتیجه رسیده‌اند که او هم یک خون آشام است.

کشف قبر خون آشام ها در دراوسکو

علاوه بر این کشف، چندی پیش هم در شهر دراوسکو لهستان ۲۸۵ اسکلت پیدا شدند. از این تعداد، ۶ اسکلت به روش تدفین خون آشامی به خاک سپرده شده بودند. یکی از آن‌ها مردی بالغ و بزرگسال بوده، سه نفر زن، یک دختر نوجوان و جنسیت یک اسکلت هم نامشخص گزارش شده است. سنگ‌های بزرگی زیر چانه این افراد دوخته شده و دور گردن برخی هم یک داس تیز قرار داده شده بود. هدف این بود که به محض بیدار شدن خون آشام‌ها و زنده شدن دوباره، این داس‌ها و سنگ‌ها دوباره باعث کشته شدن آن‌ها شوند.

قبر خون آشام ها

تعداد کلمات مطلب: 637

یک نظر

  1. ناشناس

    24 فروردین 1403 در 11:22 ق.ظ

    حقیقته الان هم تودنیاخونخوارهاهستن

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی

همچنین بخوانید

درمان ریزش مو با آب پیاز

درمان ریزش مو با آب پیاز از آن موضوعاتی است که شاید باورش برای همه سخت باشد. همه ما کم‌وبی…