این ۷ گیاه آپارتمانی، هوای خانه را تمیز می‌کنند

0
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر به ایجاد فضای آرامش‌بخش و سالم در منزل خود اهمیت می‌دهید پیشنهاد می‌کنیم حتما به لیست گیاهان آپارتمانی نگاهی بیندازید.

گیاهان سبز علاوه بر این که جلوه و زیبایی خاص و طبیعی به دکوراسیون منزل می‌بخشند با تصفیه و پاکسازی هوا از بروز انواع مشکلات تنفسی و عمومی بدن جلوگیری می‌کنند. در ادامه با دلتامگ همراه شوید تا با گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی هوای منزل آشنا شویم.

گل داوودی

گل داودی یا داوودی از زیباترین گیاهان خانگی زینتی با گل‌های خوش رنگ و لعاب است. همچنین این گل از بهترین گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی هوای منزل است که ترکیبات سمی موجود در هوا را از بین می‌برد. در صورتی که از آب کافی و خاک مساعد استفاده کرده و مکان آفتاب‌گیر برای نگهداری گل داودی در منزل داشته باشید مراقبت از آن بسیار راحت خواهد بود و جذابیت زیاد و طراوت فوق العاده‌ای به فضای منزل شما خواهد بخشید.

گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی هوای منزل

گل عنکبوتی

گل عنکبوتی از گیاهانی است که رشد خوبی داشته و خاک مرطوب را دوست دارد اما اگر گاهی آبیاری کردن آن را فراموش کنید شما را خواهد بخشید. این گیاه برای تصفیه هوای آپارتمان عالی است و بنزن، مونوکسید کربن، فرمالدئید و زایلن موجود در هوا را پاکسازی می‌کند.

گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی هوای منزل

گیاه فیکوس

گیاه فیکوس از گیاهان پرطرفدار با ظاهر جالب برای خانه‌های آپارتمانی است. همچنین این گیاه یکی از گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی هوای منزل است. این گیاه ترجیح می‌دهد از نور غیرمستقیم خورشید بهره برده و خاکش مرطوب باشد، همچنین توصیه می‌شود گاهی با اسپری آن را مرطوب کنید.

گیاه فیکوس

گل لیلی صلح

شاید جالب باشد اگر بدانید این گیاه زیبا در لیست پیشنهادی و مورد تایید ناسا بیشترین امتیاز را برای تصفیه آلودگی‌های داخل منزل دریافت کرده است.

لیلی صلح از گیاهانی است که زیبایی و لطافت را به خانه شما به ارمغان خواهد آورد. این گل به نور زیاد یا متوسط و غیرمستقیم خورشید نیاز دارد و تشنگی‌اش را با پژمردگی برگ‌های آن نشان می‌دهد و به محض آبیاری شدن دوباره باطراوت خواهد شد. سعی کنید گلدان آن را همیشه مرطوب نگه داشته و گاهی از اسپری آب استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی:  6 مرحله ازدواج از نظر روانشناسان + تست رضایت زناشویی

گل لیلی صلح

گیاه مار یا سانسوریا

این گیاه که به زبان مادر شوهر نیز مشهور است از گیاهان فوق العاده مقاوم است که با برگ‌های عمودی و جالبش ظاهری منحصر به فرد به فضای اتاق می‌بخشد. این گیاه کمبود آب و نور کافی را تحمل می‌کند اگرچه ترجیح می‌دهد در مکان با نور زیاد و غیرمستقیم خورشید نگهداری شود.

گیاه مار یا سانسوریا

نخل بامبو

اگر به دکوراسیون و فضای گرمسیری علاقه دارید بهترین ایده استفاده از گیاه بامبو در گوشه و کنار خانه و اتاق خود است. این گیاه نور زیاد را ترجیح می‌دهد اما تا زمانی که آب کافی دریافت کند در نور کم نیز خوب رشد می‌کند. همچنین برای تصفیه هوای منزل عالی است.

نخل بامبو

گیاه دراسنا یا خون سیاوشان

گیاه خون سیاوشان یا دراسنا که به درخت اژدها نیز مشهور است از گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی هوای منزل است. این گیاه ترجیح می‌دهد زیر نور زیاد خورشید باشد اما با نور کم نیز کنار می‌آید و بهتر است بین دو آبیاری منتظر بمانید تا خاک آن خشک شود.

گیاه دراسنا یا خون سیاوشان

تعداد کلمات مطلب: 481

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در نکات خانه‌داری

همچنین بخوانید

زادگاه خوشمزه ترین غذای ایرانی کجاست؟

احتمالا مانند بسیاری از مردم تصور شما هم این است که شهر طارم یکی از شهرهای شمال کشور است ک…