آیا می‌دانید چرا ناف پشم تولید می‌کند؟!

6
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حتما شما هم با این صحنه مواجه شده‌اید که در پایان روز در داخل ناف خود گلوله‌ای از پشم و پرز ببینید!
پشم در ناف

آیا تابه‌حال از خود پرسیده‌اید که چگونه ممکن است پشم در ناف جمع شود؟ اصلا چرا باید چنین اتفاق عجیبی برای بدن بیفتد؟! بدن انسان مملو از شگفتی‌هایی است که بسیار حیرت‌انگیز هستند؛ مثلا تابه‌حال فکر کرده‌اید علت داشتن ناخن در بدن چیست؟ همراه دلتامگ با یک پدیده عجیب دیگر در بدن آشنا شوید.

چرا پشم در ناف ما جمع می‌شود؟

حتما این را می‌دانید که ناف باقی مانده رشته پیوند ما با مادرمان در دوران جنینی است. با این حال بعد از بریدن بند ناف یک سوراخ کوچک روی شکممان باقی می‌ماند که حتی در برانگیختگی جنسی ما نیز تاثیرگذار است. نکته جالب و عجیب درباره این سوراخ آن است که در اطراف آن موهای کوچک و ریزی می‌رویند که هر چیزی را به سمت این سوراخ می‌کشند. در واقع علت جمع شدن پشم در ناف این است که موهای اطراف ناف آلودگی‌ها و حتی پرز لباس‌ها را به خاطر تکان خوردن ما به سمت سوراخ ناف می‌کشند و به شکل پشم‌های متحدالمرکز درمی‌آورند. جالب است بدانید که علت اصلی کنده شدن پرز لباس‌هایتان، موهای بدن شما است!

پشم‌های داخل ناف چیست؟

در حقیقت پشم در ناف شما و گلوله‌های پنبه‌ای شکل جمع شده در این سوراخ کوچک روی شکمتان توده‌ای از الیاف لباس، مو، باکتری، پوست مرده و عرق است. این یک موضوع بسیار مهم است که بدانید این سوراخ کوچک محلی برای جمع شدن انواع باکتری‌هاست و به‌طور متوسط 1400 باکتری در آن وجود دارد پس تمیز کردن و شست و شوی روزانه آن بسیار مهم است.

مطلب پیشنهادی:  رنگ مو مناسب برای خانم‌های با پوست تیره

مردان بیشتر از زنان در ناف خود پشم دارند!

مردان بیشتر از زنان در ناف خود پشم دارند!

جالب است بدانید که برای جمع شدن پشم در ناف دو شرط اصلی وجود دارد. اول باید موهای بدن شما متراکم باشد و دوم اینکه ناف شما باید توخالی باشد. جالب است بدانید که حدود 90 درصد مردم ناف فرورفته دارند و تنها 10 درصد مردم ناف بیرون زده دارند که میزان پشم جمع شده در ناف آن‌ها کمتر است. نکته جالب دیگر این است که پشم در ناف مردان بیشتر از زنان جمع می‌شود چون این عالی‌جنابان پشمالو موهای بیشتری روی بدن خود دارند که سبب جمع شدن پرز بیشتری در ناف می‌شود. ناف مردانی که افزایش وزن دارند پنبه بیشتر هم تولید می‌کند! در ضمن لباس‌های نو بیشتر از لباس‌های کهنه سبب ایجاد پنبه در ناف می‌شوند.

6 دیدگاه

 1. ناشناس

  12 اسفند 1402 در 5:48 ب.ظ

  عجیب

  پاسخ

 2. دورسا

  12 اسفند 1402 در 6:58 ب.ظ

  چقدر جالب تا حالا دلیلش را نمی دانستم جللخالق

  پاسخ

 3. روشنک

  13 اسفند 1402 در 11:58 ق.ظ

  خیلی خوب وعالی است

  پاسخ

 4. ناشناس

  14 اسفند 1402 در 1:22 ق.ظ

  اطلاعات جالبی بود

  پاسخ

 5. ناشناس

  18 اسفند 1402 در 4:20 ب.ظ

  هیچ.عجیب.نیست.چون.از.همین.سوراخ.کوچکست.که.بیشتر.بیمارها.بما.میرسد

  پاسخ

 6. ناشناس

  3 فروردین 1403 در 7:26 ب.ظ

  جالب بود

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی

همچنین بخوانید

اگر این 5 نشانه را دارید جذاب هستید

چگونه جذاب باشیم؟ این یک سوال با قدمتی بسیار طولانی است که همیشه ذهن بشر را به خود مشغول ک…