این عادات مخرب، مانع موفقیت شما در آينده می‌شوند

1
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
ترک عادات مخرب، قدمی مثبت برای دستیابی به اهداف و پیشرفت در زندگی است. در این مطلب با ۱۰ عادت مخرب آشنا می‌شوید که شما را از موفقیت باز می‌دارند.
عادات مخربی که شما را از موفقیت باز می‌دارند

همه ما در زندگی عادات مثبت یا منفی داریم. اما برخی از عادت‌ها ما را از پیشرفت و رسیدن به موفقیت عقب می‌اندازند. در این مطلب از دلتامگ با این عادات مخرب آشنا می‌شوید.

۱۰ عادت مخرب که شما را از موفقیت باز می‌دارد

ترک عادات مخرب و ساختن عادات مثبت هر چند که سخت باشد، برای پیشرفت در زندگی واجب است. در این مطلب با ۱۰ عادت مخرب آشنا می‌شوید که باعث درجا زدن و عدم پیشرفت شما در زندگی می‌شوند.

عدم انعطاف‌پذیری و خارج نشدن از منطقه امن

افرادی که از کوچکترین تغییر در زندگی خود هراس دارند، کمتر در زندگی خود پیشرفت می‌کنند. درجا زدن در زندگی تبعات بسیاری دارد که کمترین آن کاهش اعتماد به نفس است. اگر می‌خواهید روز به روز موفق‌تر شوید، باید با تغییرات و چالش‌ها در زندگی خود ربرو شوید.

عادات مخربی که شما را از موفقیت باز می‌دارند

بی‌هدفی و باری به هر جهت بودن

اگر در زندگی خود هدف مشخصی نداشته باشید، مدام در یک نقطه درجا می‌زنید. تعریف موفقیت برای شما هر چه که باشد، باید یک هدف هر چند کوچک در زندگی خود داشته باشید و برای دستیابی به آن تلاش کنید. در غیر این صورت دچار پوچی و بی‌انگیزگی می‌شوید و راه‌های پیشرفت شما مسدود خواهد شد.

به تعویق انداختن کارها

تنبلی و به تعویق انداختن کارها، از جمله مخرب‌ترین عاداتی است که مانع پیشرفت ما می‌شود. اهمال‌کاری دلایل مختلفی دارد که رایج‌ترین آن کمالگرایی است. بنابراین کمالگرایی نیز یک عادت مخرب است که جلو پیشرفت ما را می‌گیرد.

پرهیز از ریسک و خطر

انسان‌های موفق برای چالش‌ها و خطرهای زندگی آماده هستند و عواقب کارها را به جان می‌خرند تا به هدف خود دست پیدا کنند. اگر اهل خطر کردن نیستید، به احتمال زیاد در یک محدوده درجا خواهید زد. در واقع پرهیز از خطر و عدم مواجهه با چالش‌ها یکی از عادات مخرب است که ما را از موفقیت باز می‌دارد.

عادات مخربی که شما را از موفقیت باز می‌دارند

داشتن نگرش منفی

منفی بافی و عدم داشتن یک بینش مثبت به زندگی، ما را از رسیدن به موفقیت باز می‌دارد. برای اینکه در زندگی خود پیشرفت کنید، باید این عادت مخرب را کنار بگذارید. مشورت با یک روانشناس در این زمینه می‌تواند بسیار مفید باشد.

مقصر دانستن دیگران برای ناکامی‌ها

بسیاری از افراد در مواقع شکست، مدام دیگران را مقصر می‌دانند و مسئولیت خود را نادیده می‌گیرند. این افراد نمی‌توانند باور کنند که در برابر زندگی خود مسئول هستند و مدام انگشت اتهام خود را به سمت دیگران می‌گیرند. عدم پذیرش مسئولیت یکی از مخرب‌ترین عادت‌ها است و ما را از رسیدن به موفقیت باز می‌دارد.

مطلب پیشنهادی:  کباب لقمه با سویا و بدون گوشت

عدم توجه به مهارت‌های نرم

مهارت‌های نرم به مجموعه مهارت‌های غیر فنی می‌گویند که بر روی کار و تعامل شما با دیگران بسیار تاثیر گذار هستند. از جمله این مهارت‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مهارت حل مسئله
 • مهارت صحبت در جمع
 • مدیریت شغلی
 • نگرش حرفه‌ای
 • سواد رسانه‌ای
 • مطالعات فرهنگی
 • وجدان کاری

با تلاش برای کسب این مهارت‌ها موفقیت شما تضمین می‌شود. اما اگر به آن‌ها توجهی نداشته و صرفاً به ویژگی‌های ذاتی خود تکیه کنید، در زندگی خود شکست خواهید خورد.

عادات مخربی که شما را از موفقیت باز می‌دارند

بی‌نظمی و بی‌ثباتی در زندگی

افراد موفق اغلب در زندگی خود تابع یک روند منظم و برنامه‌ریزی شده‌ای هستند. داشتن نظم و ثبات در زندگی باعث می‌شود که بیشتر برای چالش‌ها آماده باشید و مطابق راه حل‌های از پیش تعیین شده، برای رفع آن‌ها اقدام کنید.

بی‌توجهی به توسعه فردی

توجه به توسعه فردی و تلاش برای رشد و ارتقا، از عادات افراد موفق است. اما افرادی که از تجربه‌های جدید فراری هستند و به توسعه مهارت‌ها علاقه‌ای نشان نمی‌دهند، در یک نقطه درجا خواهند زد و کمتر امکان دارد که موفق شوند.

عدم پذیرش انتقاد

انسان‌های موفق، پذیرای نظرات و انتقادات دیگران نسبت به عملکرد خود هستند. اما افرادی که تحمل پذیرش هیچ گونه انتقادی را ندارند، کمتر می‌توانند در زندگی خود موفق شوند. با انجام یک سری تمرین، می‌توانید این عادت مخرب را کنار گذاشته و شرایط پیشرفت خود را فراهم کنید.

عادات مخربی که شما را از موفقیت باز می‌دارند

سخن پایانی

دستیابی به موفقیت منوط به ایجاد عادات مثبت و ترک عادات مخربی است که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم. تلاش برای رشد و توسعه مهارت‌ها مهم‌ترین کاری است که برای پیشرفت در زندگی باید انجام دهید. در کنار آن سعی کنید مهارت‌های نرم را نیز یاد بگیرید و همیشه برای موانع و چالش‌ها آماده باشید.

یک نظر

 1. ناشناس

  1 آذر 1402 در 5:37 ب.ظ

  واقعا واقعا باید این مطالب را با طلا نوشت

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

تفریحات رایگان کیش برای نوروز امسال!

بااین‌حال باید بدانید تفریحات رایگان کیش می‌تواند از هزینه‌های سرسام‌آور شما بکاهد و یک سف…