درختان عجیبی که پول‌ می‌ دهند!

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بناها و اماکن بسیار شگفت‌انگیزی در سراسر جهان وجود دارد اما گاهی جاذبه‌های طبیعی نیز ما را شگفت‌زده می‌کنند.
درختان عجیبی که پول می‌دهند

وقتی بچه بودید و همیشه با گریه و زاری از مادرتان‌ می‌خواستید که برایتان چیزهای گران بخرد ممکن است با این جمله از سوی مادرتان روبه‌رو شده باشید که پول روی درخت سبز نمی‌شود و یا پول علف خرس نیست! در آن لحظه کاش‌ می‌دانستید که در انگلیس درختانی هستند که بر رویشان پول سبز‌ می‌شود! برای آشنایی با درختان عجیبی که پول‌ می دهند با دلتامگ همراه باشید.

درختان عجیبی که پول‌ می دهند

در نقاط مختلف انگلیس درختانی را پیدا‌ می‌کنید که در تنه قطورشان سکه‌هایی قرار داده شده است، سکه‌هایی که با نظم و ترتیب خاصی در بدنه درخت فرو رفته اند، سال‌ها همان جا مانده‌اند و درختی پر از پول را به وجود آورده‌اند. هیچ‌کس به درستی نمی‌داند که چرا مردم پول‌ها را داخل تنه درخت‌ می‌گذارند، بعضی آن را به خوش‌شانسی ربط‌ می‌دهند و اعتقاد دارند که این کار خوش‌شانسی‌ می‌آورد و برخی دیگر بر این باورند که هر تعداد سکه‌ای که داخل تنه درخت گذاشته‌ می‌شود به همان تعداد صاحب فرزند‌ می‌شوند.

خوش‌شانسی در مورد درختان عجیبی که پول‌ می دهند

با گشت‌وگذار در جنگل‌های بریتانیا درختان عجیبی که پول‌ می‌دهند را می‌بینید، سکه‌هایی که رهگذران آن‌ها را با سنگ به بدنه درختان‌ می‌کوبند و امیدوارند که این کار برایشان خوش‌شانسی بیاورد. البته بیشتر وقت‌ها این سکه‌ها روی تنه‌های درختان افتاده فرو‌ می‌رود، درختانی که صحنه‌های جذابی را آفریده‌اند و با دیدن تنه آن‌ها سکه‌هایی را پیدا‌ می‌کنید که برای چندین قرن قبل هستند و در اثر گذشت زمان لبه‌هایشان خمیده شده است.

خوش‌شانسی در مورد درختان عجیب

باورهای جالب درباره درختان عجیبی که پول‌ می دهند

در روستای خوش‌منظره «پورتمیرون» در ولز ۵ تنه افتاده درخت وجود دارد که بر رویشان کلکسیونی از سکه‌های مختلف به نمایش درآمده است. ابتدا که به تنه این درختان نگاه‌ می‌کنید شاید ندانید که چرا بر روی آن‌ها این همه سکه فرو رفته است اما بعد از کمی جست‌وجو‌ می‌فهمید که روزگاری این درختان، درخت آرزوها بوده‌اند و مایه دلخوشی عده‌ای رهگذر.

مطلب پیشنهادی:  ورود به بازار‌های آنلاین با خرید ارز دیجیتال از بیت 24

در بریتانیا این رسم به سال‌های ۱۷۰۰ میلادی برمی‌گردد، در آن زمان درختی در اسکاتلند وجود داشت که در داخل تنه‌اش پولی کوبیده شده بود؛ در واقع فردی بیمار آن پول را در آن درخت گذاشته بود و بعد از مدتی بیماری‌اش کاملا برطرف شد، مردم بر این باور بودند که اگر کسی آن پول را از درخت بیرون بیاورد بیمار‌ می‌شود.

باورهای جالب درباره درختان عجیب

چرا درختان عجیبی که پول‌ می دهند وجود دارند؟

اما چرا درختان برای این کار انتخاب شده‌اند و چرا پول‌ها به داخل تنه درختان کوبیده‌ می‌شوند؟ از قدیم این اعتقاد وجود داشت که روح الهی در درختان زندگی‌ می‌کند و به همین دلیل دور درختان شکلات و هدایایی گذاشته‌ می‌شد؛ همان کاری که امروزه هنگام کریسمس انجام‌ می‌شود. این کار ما را یاد پرتاب کردن پول در حوضچه‌ها‌ می‌اندازد؛ کاری که آن هم برای خوش‌شانسی انجام‌ می‌شود. همچنین بستن قفل در بین زوج‌های جوان که برای جاودانه کردن عشقشان انجام‌ می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی

همچنین بخوانید

ماجرای عجیب قبر پنجره دار را شنیده‌اید؟!

تصور کنید یک قبر پنجره دارد دارید! عجیب است؛ اما شاید این‌گونه مردن دیگر آن‌قدرها هم ترسنا…