7 قدم برای رسیدن به ۱۰۰ سالگی

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
همین روزهاست که دانشمندان در نتیجه تحقیقات بتوانند راز و رمز جاودانگی را کشف کنند. ۱۰۰ ساله شدن همین حالا هم دیگر رویا نیست.
زندگی تا ۱۰۰ سالگی

زندگی تا ۱۰۰ سالگی یکی از رویاهای بسیاری از ماست. محققان پس از تحقیقی که روی سلول‌های ایمنی بدن انجام داده‌اند به این نتیجه رسیدند که کسانی‌که به ۱۰۰ سالگی می‌رسند، توانسته‌اند بدن خود را با شرایط مختلف منطبق کنند. سیستم ایمنی افرادی که به صد سالگی می‌رسند در واقع روند سالخوردگی متداول کهنسالان  دیگر را طی نمی‌کنند. با ما در دلتامگ همراه باشید.

زندگی تا ۱۰۰ سالگی

اقداماتی برای زندگی تا ۱۰۰ سالگی

برای رسیدن به ۱۰۰ سالگی، باید به یسبک زندگی ویژه‌ای را در نظر گرفت. در این مقاله، به بررسی روش‌هایی برای  زندگی تا ۱۰۰ سالگی می‌پردازیم.

۱. تغذیه سالم

تغذیه سالم و متنوع یکی از مهمترین عوامل برای زندگی بهتر است. باید از مواد غذایی سالم و با کمترین مقدار چربی و شکر استفاده کنید. مصرف مواد غذایی سالم و با ارزش غذایی بالا، مانند سبزیجات، میوه‌ها، ماهی و گوشت سفید، به شما کمک می‌کند تا سالم و فعال بمانید.

۲. ورزش منظم

ورزش منظم یکی از عوامل مهم در بهبود سلامتی و طول عمر است. باید به صورت منظم و به مدت حداقل ۳۰ دقیقه در روز ورزش کنید. ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، شنا و دوچرخه‌سواری به شما کمک می‌کنند تا سلامتی خود را حفظ کنید.

۳. استرس کم

استرس یکی از عوامل مهم در بروز بیماری‌های قلبی و عروقی است. باید روش‌های مختلفی برای کاهش استرس مانند مدیتیشن، یوگا و تمرینات تنفسی را انجام دهید. اگر از مشکلات اضطرابی رنج می‌برید، باید به متخصصین مراجعه کرده و در درمان اضطراب بکوشید.

مطلب پیشنهادی:  ۶ مکان جذاب جاده چالوس برای چادر زدن

۴. خواب کافی

خواب کافی یکی از عوامل مهم در حفظ سلامتی است. باید حداقل ۷ تا ۸ ساعت در شبانه‌روز خوابی کامل تجربه کنید. برای این منظور بهتر است ساعتی قبل از خواب، از دستگاه‌های الکترونیکی، گوشی و تلویزیون دور بمانید.

۵. اجتناب از سیگار

استفاده از دخانیات از عوامل اصلی بروز بیماری‌های قلبی و عروقی است. برای زندگی تا ۱۰۰ سالگی باید از دخانیات اجتناب کنید. برای دور ماندن از اعتیاد به دخانیات، می‌توانید از کلینیک های ترک سیگار کمک بگیرید.

۶. اجتناب از مواد مخدر

مصرف مواد مخدر یکی از عوامل اصلی بروز بیماری‌های قلبی و عروقی است. برای کسانی‌که در جوانی تجربه استفاده از مواد مخدر را داشته باشند، زندگی تا ۱۰۰ سالگی دست‌نیافتنی است. اگر به این سموم وابسته هستید، حتما از متخصصان امر۷ تقاضای کمک کنیبد.

۷. روابط اجتماعی

روابط اجتماعی و دوستانه با دوستان و خانواده یکی از عوامل مهم در بهبود روحیه و سلامتی است.تعامل منظم و پیوسته با خانواده، یکی از اصلی‌ترین عوامل زندگی تا ۱۰۰ سالگی است.

پیشنهاد مطالعه: 3 جایگزین طبیعی برای شکر را بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 418

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در سبک زندگی

همچنین بخوانید

هشدار، این 8 گیاه به جابجایی حساس هستند!

گیاهان حساس به جابجایی را می‌شناسید؟ این گیاهان در صورتی که مکان نگهداری آن‌ها را تغییر ده…