تحویل واحدهای مسکن مهر به کجا رسید؟

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ایران با وعده تحویل واحدهای مسکن مهر نیمه تمام در سال آینده، گفت: زیرساخت‌های باقیمانده مسکن مهر با تمهیدات بانک مسکن تکمیل می‌شود.
تحویل واحدهای مسکن مهر

به گزارش دلتا مگ به نقل از ساختمان آنلاین، علیرضا جعفری با اشاره به اینکه مسکن مهر یکی از طرح‌های پیشران در حوزه تولید مسکن است، اظهار کرد: با توجه به اینکه در سنوات گذشته کندی در حوزه اجرای تعهدات مسکن مهر رخ داد و از سوی دیگر متقاضیان مسکن مهر بعضا مشکلات و نارضایتی‌هایی داشتند برخی از واحدها باقی مانده است.

وی افزود: با تاکید رییس‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم، حل مسئله مسکن مهر و تعیین‌تکلیف آن در دستور کار است.

او با یادآوری این‌که ۴۰ هزار واحد مسکن در تعهد شرکت عمران شهرهای جدید است که باید تکمیل و تحویل شود، تصریح کرد: با تاکید وزیر راه و شهرسازی این تعهدات در ابتدای سال آینده به طور کامل تکمیل و به اتمام می‌رسد و تحویل متقاضیان خواهد شد.

به گفته سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید، واحدهای باقیمانده مسکن مهر با کمتر از ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اتمام است.

تحویل واحدهای مسکن مهر

جعفری با اشاره به اینکه در نشست شورای مسکن که چندی پیش به ریاست وزیر راه و شهرسازی تشکیل شد تامین بودجه و اعتبار موردنیاز برای تکمیل واحدهای مسکونی مهر و تکمیل زیرساخت‌های آن مورد تاکید قرار گرفت، توضیح داد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته واحدهای مسکونی مهر نیمه کاره و در مراحل پایانی کار به‌عنوان اولویت به اتمام رسیده و تحویل متقاضیان می‌شود. در اولویت بعدی بانک مسکن با اتخاذ تصمیم‌هایی اعتبارات موردنیاز برای تکمیل زیرساخت‌ها را تامین می‌کند تا تعهدات به جای مانده از گذشته در کوتاه‌ترین زمان به اتمام برسد.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید گفت: امروز یکی از موضوعات اصلی شهرهای جدید ایجاد فرصت برای تولید مسکن بر اساس تعهدی است که دولت سیزدهم برعهده شهرهای جدید نهاده است. حتما در کنار موضوع تولید مسکن توجه به زیرساخت‌ها و کیفیت زندگی در دستور کار است. رسیدن به کیفیت زندگی و تامین سرانه‌های مسکن در اولویت برنامه‌های شرکت عمران شهرهای جدید است.

جعفری تاکید کرد: شرکت عمران شهرهای جدید صرفا به دنبال تولید مسکن نیست بلکه به دنبال زیست‌پذیری شهرها و حل مسئله مسکن است. برای رسیدن به این مهم توجه به زیرساخت‌ها، سرانه‌های خدماتی، آموزشی، فرهنگی، ورزشی، امنیتی و مسائل اجتماعی در دستور کار قرار دارد. بدین معنا در کنار وعده مسکن تامین زیرساخت‌ها و سرانه‌ها برای زندگی مطلوب شهری در دستور کار خواهد بود.

مطالعه بیشتر: مطلب «خانه‌های مناطق جنوبی تهران هم شامل مالیات می‌شوند؟» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

چه زمان پرونده تحویل واحدهای مسکن مهر پردیس بسته می‌شود؟

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه تلاش می‌کنیم سال آینده تمام واحدهای مسکونی …