برای خرید خانه در اصفهان چند سال باید کار کرد؟

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روزنامه اصفهان زیبا نوشت: در بسیاری از مناطق اصفهان قیمت یک آپارتمان برابر با چند قرن حقوق کارگری است! یعنی یک کارگر باید چهار قرن کار کند تا موفق به خرید یک آپارتمان در محله ملاصدرا شود تا درنتیجه خرید خانه حتی برای نجومی‌بگیران به رؤیا تبدیل شود.
خرید خانه در ملاصدرا اصفهان

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، کف قیمت آپارتمان در اصفهان در بسیاری از محله‌های شهر یک میلیارد تومان است، اگرچه بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد امروز در بسیاری از محله‌های متوسط شهر نیز پیداکردن آپارتمان یک میلیارد تومانی کار آسانی نخواهد بود.

آپارتمان های زیر یک میلیارد تومان در اصفهان اغلب امکانات مناسبی ندارند و یا در لوکیشن مناسبی واقع نشده است. این آپارتمان‌ها اگرچه شرایط خوبی ندارند، ولی به دلیل قیمت پایین پرتقاضا هستند.

آپارتمانی 60 مترمربعی و 20 سال ساخت در محله اشراق با قیمت 750 میلیون تومان ازجمله این آپارتمان‌هاست. قیمت هر مترمربع از این آپارتمان بیش از سه برابر حداقل حقوق اداره کار است و یک کارگر باید 178 ماه یعنی حدود 15 سال کار کند تا اگر تمام حقوق خود را پس‌انداز کند و خانه گران نشود، موفق به خرید این ملک شود.

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد در مناطق مختلف اصفهان به‌خصوص محله‌های متوسط شهر آپارتمان‌های دوخوابه زیادی با قیمت یک میلیارد تا یک میلیارد و 500 میلیون تومان عرضه می‌شود.

آپارتمان نوساز یک‌میلیارد و 200 میلیون تومانی محله شهید کشوری در مثال بالا برای متقاضیان بسیاری ایدئال است؛ ولی یک کارگر سال باید برای خرید آن 285 ماه یعنی حدود 24 سال از درآمدش را کنار بگذارد. یک کارمند با حقوق ماهانه 10 میلیون تومان نیز باید 10 سال درآمدش را صرف خرید این ملک کند و یک نجومی‌بگیر با حقوق ماهانه 25میلیون تومان نیز اگر همین امروز تمام حقوقش را پس‌انداز کند، احتمالا چهار سال دیگر موفق به خرید این خانه خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:  خانواده های دارای ۲ معلول صاحب خانه می شوند

قیمت آپارتمان در اصفهان

آپارتمان دو میلیارد و 480 میلیون تومانی شهرک ولیعصر برابر با 590 ماه حداقل حقوق اداره کار است؛ درنتیجه یک کارگر باید برای خرید این آپارتمان بیش از 49 سال کار کند. با حقوق ماهانه 10 میلیون تومان نیز خرید این خانه 248 ماه معادل 20سال زمان خواهد برد و در انتها خرید این آپارتمان ساده برای حقوق لوکس ماهانه 25 میلیون تومان 99 ماه یا حدود هشت سال زمان خواهد برد.

4 قرن کار برای خرید حانه در همجواری زاینده رود

یک اصفهانی برای زندگی هم‌جوار با زاینده‌رود یا پل‌های تاریخی شهر با حقوق کارگری باید بیش از چهار قرن کار کند! آپارتمانی 250مترمربعی و نوساز در محله ملاصدرا با قیمت 22 میلیارد و 500 میلیون تومان، آپارتمانی 235‌مترمربعی و نوساز در محله آذر با قیمت 14 میلیارد و 500 میلیون تومان و آپارتمانی 210 مترمربعی و نوساز در محله شیخ‌صدوق با قیمت 16‌میلیارد تومان ازجمله املاک لاکچری شهر هستند.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت خانه در چهار منطقه از شهر تهران ارزان شد» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 419

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…