قیمت مسکن دولتی ۴ برابر خانه‌های پرند و پاکدشت

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برآوردها نشان می‌دهد که وام مسکن دولتی ۴۵۰ میلیون تومان است و متقاضیان باید ۴۵۰ میلیون تومان آورده نقدی داشته باشند، تا زمان تحویل این خانه‌ها ۹۰۰ میلیون تومان تمام می‌شود.
وام مسکن

مسئله تامین مسکن یکی از نیازهای اساسی هر خانوار به حساب می‌آید. طبیعی است که با رشد روز‌افزون قیمت مسکن، خرید یک خانه برای خانوارهای مستقر در دهک‌های درآمدی متوسط و پایین بدون دریافت وام مسکن امکان پذیر نیست. با دلتامگ همراه باشید تا بطور کامل به شرح دریافت وام مسکن  و همچنین سقف وام مسکن در پرند بپردازیم.

وام ودیعه مسکن

هر مستاجر تهرانی که در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنند مشمول دریافت وام ۴۵۰ میلیون تومانی می‌شوند. در این راستا، معاون وزیر راه و شهرسازی نیز اعلام کرده که برای دهک‌های متوسط جامعه این تسهیلات ۵۰ تا ۶۰ درصد ارزش واحدها را دربرمی‌گیرند، یعنی ۴۰ تا ۵۰ درصد باقی مانده باید به صورت آورده نقدی از سوی متقاضیان تامین می‌شود.

در واقع مستاجران ۴۵۰ میلیون تومان وام مسکن می‌گیرند که در مجموع باید بیش از ۱٫۶ میلیارد تومان قسط پرداخت کند و ۴۵۰ میلیون تومان آورده نقدی داشته باشند. یعنی یک واحد مسکن در طرح جهش مسکن بیش از دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود. این وام قرار است با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۲۴۰ ماهه پرداخت شود.

در حالی که متقاضیان باید بیش از ۲٫۱ میلیارد تومان طی بیست سال پرداخت کنند که در حال حاضر قیمت یک واحد در شهرهای پرند و پاکدشت از ۲۶۰ میلیون تومان شروع می‌شود و با بزرگتر شدن واحدها یا امکانات بهتر تا ۴۵۰ میلیون تومان نیز می‌رود.

مراحل دریافت وام مسکن

متقاضیانی که قصد خرید خانه و دریافت وام مسکن را دارند، بعد از گذراندن مراحلی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم موفق به دریافت وام می‌شوند.

مرخله اول خرید واحد مسکونی

برای دریافت وام مسکن ابتدا باید اقدام به خرید ملک و تنظیم مبایعه‌نامه کنید. باتوجه به اینکه وام مسکن در قالب چک به فروشنده داده می‌شود، بنابراین هنگام درج رقم و ذکر مشخصات فروشنده دقت لازم را به خرج دهید.

مطلب پیشنهادی:  مسکن دولتی مشمول افزایش قیمت می‌شود؟

دومین مرحله درخواست تسهیلات

بعد از خرید خانه و تنظیم مبایعه‌نامه، باید کپی از مدارک واحد مسکونی نظیر بنچاق، پروانه ساخت، پایان کار و .. را از فروشنده گرفته و اسکن کنید. به سایت بانک مسکن وارد شوید در قسمت درخواست تسهیلات مدارک را بارگذاری کنید. بعد از طی این مراحل و ثبت درخواست، می‌توانید با مراجعه به بانک مسکن فرایند اخذ تسهیلات را طی کنید.

لازم به ذکر است که گذراندن این مراحل تا زمان دریافت وام از بانک مسکن، نزدیک به یک ماه زمان می‌برد.

وام مسکن دولتی

سقف وام ودیعه مسکن در پرند

وضعیت خرید خانه در پرند نیز شبیه پاکدشت است. به گونه‌ای که یک باب آپارتمان ۷۵ متری با دو اتاق خواب در فاز چهار به قیمت 850 میلیون تومان فروخته می‌شود.

با این شرایط به نظر می‌‌رسد خرید این خانه‌ها برای کسانی که در دهک‌های اول تا سوم قرار دارند به صرفه است. چرا که وام تا ۸۰ درصد ارزش سهام را پوشش می‌دهد و وام نیز به صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود، یعنی اقساط وام برای این گروه ارزان‌تر از دیگر گروه‌هاست.

مطالعه بیشتر: بزرگ‌ترین ایراد طرح اقدام ملی مسکن

تعداد کلمات مطلب: 525

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

پیش بینی قیمت مسکن در سال 1403

با توجه به آمار رسمی ارائه شده توسط  بانک مرکزی  و به نقل از محمد جندقی کارشناس حوزه قیمت …