رئیس اتحادیه املاک: مقصر تخلف مشاوران املاک، دولت است

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رئیس اتحادیه املاک با این ادعا که دخالت دولت در بازار مسکن مشاوران املاک را مجبور به تخلف کرد،‌گفت: مشاوران املاک نقشی در افزایش قیمت مسکن ندارند.
خرید آپارتمان در ولنجک

به گزارش مجله ملکی دلتا مصطفی‌ قلی‌خسروی، با اشاره به برخی دخالت‌های دولت دوازدهم در بازار مسکن و مشاوران املاک، اظهار کرد: متاسفانه برخی دخالت ها موجب شده تا تخلف مشاوران املاک رخ دهد و آنها مجبور به خلاف و دور زدن بخشنامه ها شوند و تولید فساد شود.

وی با انتقاد از مداخله دولت در مسائل جزئی، ادامه داد: متاسفانه در کشور، دولت کارهای جزئی را انجام می دهد و بانک‌ها کار ساختمان سازی را انجام می دهند. بنابراین تخلف مشاوران املاک چیزی دور از ذهن نیست.

وی یادآور شد: سال گذشته از ابتدای اردیبهشت تا 12 اردیبهشت ماه، در بازه ای 12 روزه؛ تعداد کل قراردادهای تهران 11 هزار و 591 مورد بوده است که از این تعداد 5 هزارو 187 مورد، مبایعه نامه و 6 هزار و 346 مورد اجاره نامه بوده است که در سامانه املاک ثبت و کد رهگیری دریافت شده است.

کاهش قدرت خرید ملک از جانب مردم

وی ادامه داد: در بازه 12 روزه ابتدای اردیبهشت ماه امسال، تعداد 15 هزار و 573 مورد قرارداد در تهران ثبت شده است که از این تعداد 14 هزار و 451 مورد آن اجاره است که بررسی این آمار نشان می دهد تعداد مستاجرها افزایش زیادی داشته است که بیشتر این افزایش به دلیل کاهش قدرت خرید و خانه دار شدن افراد است.

مطلب پیشنهادی:  همه چیز درباره طرح مسکن ارزان قیمت

رئیس اتحادیه مشاوران املاک همچنین با اشاره به قیمت مسکن گفت: برخی فکر می‌کنند مشاورین املاک باعث افزایش قیمت مسکن می شوند در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است. قیمت املاک ناشی از سیاست گذاری دولت ها، تورم ، وضعیت سیاسی، اقتصادی و تاثیر روانی برخی آمارها بر بازار مسکن کشور است.

قلی‌خسروی بیان کرد: به طورمثال در خردادماه سال 99 بانک مرکزی اعلام کرد که افزایش 48 درصدی قیمت مسکن داشته‌ایم در صورتی که کف بازار فقط 8 درصد افزایش قیمت بود که این امر به طور ناگهانی با تاثیر روانی، قیمت مسکن را افزایش داد.

تعداد کلمات مطلب: 315

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

پیش بینی قیمت مسکن در سال 1403

با توجه به آمار رسمی ارائه شده توسط  بانک مرکزی  و به نقل از محمد جندقی کارشناس حوزه قیمت …