رئیس‌جمهور: وعده‌ ساخت مسکن را عملی می‌کنیم

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رئیس جمهور ضمن تأکید بر ارائه تسهیلات ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده، از عملی شدن وعده دولت در ساخت مسکن شهری و مقاوم‌سازی مسکن روستایی، خبر داد.
ساخت مسکن شهری

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، رئیس جمهور شنبه شب در نخستین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم درباره ساخت مسکن شهری بیان داشت: وعده‌ای که درباره موضوع مسکن داده شده است، باید عملی و اجرایی شود، چرا که ما بیش از یک میلیون مسکن و قریب به 2 میلیون مسکن در سال نیاز داریم، اما ما کف یک میلیون مسکن در سال را در نظر گرفتیم تا قابل اجرا باشد، البته موضوع را مطالعه شده، مطرح کردیم.

رئیس‌جمهور بیان کرد: در قانون جهش تولید مسکن هم این موضوع پیش‌بینی و دولت مکلف به اجرای آن شده است، پس قانون آن و پیش‌بینی‌های کارشناسی هم وجود دارد. در برخی از جاها دولت خودش مسکن می‌سازد و در جاهایی هم تسهیلات می‌دهد تا خانه بسازند.

وی افزود: بافت‌های فرسوده هم باید بازسازی شوند که تسهیلات آن را دولت می‌دهد و این هم جزو مواردی است که دولت باید دنبال کند. خودِ مردم یا انبوه‌سازان مسکن دست به کار باید شوند و اقداماتی را انجام دهند.

ساخت مسکن شهری

بازسازی 200 هزار مسکن روستایی

رئیس‌جمهور اظهار داشت: همچنین دولت مطابق با قانون، مکلف شده است که تعداد قابل‌توجهی، یعنی 200 هزار مسکن روستایی را بازسازی کند تا استحکام پیدا کنند و مقاوم‌سازی شوند و حتماً با مشارکت خودِ مردم این اقدام هم در دستور کار است.

مطلب پیشنهادی:  ساخت مسکن در ۷ هزار هکتار زمین

وی با بیان اینکه زمین اصلی‌ترین موضوع و مقوله در بحث ساخت مسکن است، اظهار داشت: زمین لازم برای این مهم وجود دارد و نیاز است پیگیری شود تا این زمین‌ها آماده‌سازی شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه مسکن جزو صنایع پیشران کشور محسوب می‌شود، اظهار داشت: از این رو اگر مسکن‌سازی دنبال شود، بسیاری از صنایع به همراه این فعالیت، فعال خواهد شد و لذا مسکن‌سازی در دستور کار است.

مسکن در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

رئیسی در پایان بیان کرد: بنده از روز اول به مردم قول داده بودم که این مسئله را در دولت دنبال کنم، به همین جهت در روز اول جلسه هئیت دولت به وزیر راه و شهرسازی اعلام کردم که مسکن‌سازی را باید در دستور کارش قرار دهد و اصلاً شرط ما برای مسئولیت وزارت راه و شهرسازی همین بود و ایشان هم با حساسیت این موضوع را دنبال می‌کند.

مطالعه بیشتر: مطلب «ساخت مسکن ارزان قیمت، شدنی نیست!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 371

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

مقایسه تورم مسکن و اجاره بها در اروپا و ایران

به گزارش خبرآنلاین : بررسی روند رشد اجاره‌ بها در کشورهای اروپایی نشان‌دهنده این است که کش…