اختلاف ۵۰ میلیونی بین ارزان‌ترین و گران‌ترین منطقه تهران

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قیمت هر متر آپارتمان در شهر تهران در مرداد ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ میلیون تومان افزایش داشته است.
متوسط قیمت خرید آپارتمان

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بررسی وضعیت بازار مسکن در مرداد ۱۴۰۰ نشان می‌دهد، خرید و فروش قیمت هر متر آپارتمان معامله شده در بنگاه‌های ملکی شهر تهران نسبت به ماه قبل با رشد ۳.۱ درصدی به ۳۰ میلیون و ۹۷۰ تومان رسیده است.

میانگین هر متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در مردادماه سال ۹۹ حدود ۲۳ میلیون و ۱۰۷ هزار تومان بوده که در مرداد ۱۴۰۰ با رشد ۳۴ درصد با بیش از ۷ میلیون تومان افزایش به ۳۰ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسیده است.

در مرداد ۱۴۰۰، بالغ بر ۵ هزار و ۴۹۹ واحد مسکونی در تهران معامله شده که بیشترین سهم مربوط به واحد‌های تا ۵ سال ساخت بوده است.

قیمت هر متر آپارتمان

بیشترین و کمترین معامله مسکن

در بین مناطق ۲۲ گانه شهرداری بیشترین معاملات مربوط به منطقه ۵ با ۸۸۸ فقره معامله معادل ۱۶ درصد از کل معاملات بوده است و قیمت هر متر مربع آپارتمان در این منطقه حدود ۶ میلیون تومان بیشتر از میانگین قیمت کل شهر تهران است.

کمترین معاملات نیز مربوط به منطقه ۱۹ شهرداری تهران با ۴۱ فقره معامله بوده که قیمت هر مترمربع آپارتمان در این منطقه حدودا ۱۲ میلیون تومان کمتر از میانگین قیمت کل شهر تهران است.

مطلب پیشنهادی:  بررسی نرخ تورم از سوی مرکز آمار ایران

گران‌ترین منطقه تهران

قیمت هر متر آپارتمان در مناطق مختلف نشان می‌دهد، گران قیمت‌ترین منطقه تهران نیز مربوط به منطقه ۱ با میانگین قیمت متری ۶۴ میلیون و ۵۵۸ هزار تومان است که بیش از ۲ برابر میانگین قیمت آپارتمان در شهر تهران قیمت دارد و تعداد ۲۵۹ فقره معامله در مرداد ۱۴۰۰ در این منطقه به ثبت رسیده است.

ارزان‌ترین منطقه تهران

ارزان‌ترین منطقه شهر تهران نیز مربوط به منطقه ۱۸ با میانگین قیمت ۱۴ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان بوده که حدود ۱۶ میلیون کمتر از میانگین قیمت آپارتمان در شهر تهران است و ۱۳۳ فقره معامله در این منطقه به ثبت رسیده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد اختلاف قیمت آپارتمان بین گرانترین و ارزانترین منطقه شهرداری تهران حدودا ۵۰ میلیون تومان است که رقم قابل توجهی است.

مطالعه بیشتر: مطلب «چرا ساختمان‌های با عمر بالای ۴۰ سال تخریب نمی‌شوند؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 347

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…