عرضه خانه‌هایی با قیمت، کمتر از متری 3 میلیون تومان

0
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اسماعیل حسین زهی با اشاره به اینکه راهبری طرح ساخت یک میلیون مسکن با شخص رییس‌جمهوری است، گفت: قیمت مسکن ساخته شده در این طرح، ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است.
یک میلیون واحد مسکونی

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، حسین زهی نماینده مردم خاش در مجلس در خصوص چرایی تصویب طرح جهش تولید مسکن در مجلس گفت: مجلس یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرد که کشور با مشکلات وسیعی در بخش مسکن روبه‌رو بود و دولت مستقر نه در حوزه مسکن و نه در بخش راه عملکرد مناسبی نداشت.

وی با اشاره به اینکه بعد از بحث و تبادل نظرهای گسترده با فعالان حوزه مسکن، بانک‌های عامل، مهندسان و کارشناسان، مجلس طرح جهش و تولید مسکن با هدف ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال را تدارک دید، گفت: البته بعد از ارائه طرح، انتقادات و پیشنهاداتی از جمله ضرورت مشارکت بخش خصوصی در فرآیند ساخت‌وسازها مطرح شد و نمایندگان تلاش کردند با برطرف کردن مشکلات، طرحی را با بیشترین ضمانت اجرایی ارائه کنند.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به نحوه تامین ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال گفت: با توجه به این واقعیت که یکی از گزاره‌های اصلی در بحث مسکن، تامین زمین است در این طرح پیش‌بینی شده تا دستگاه‌هایی که به هر نحوی با مازاد زمین روبه رو هستند، ظرف مدت ۳ ماه، اسناد زمین‌های خود را به نام وزارت راه و شهرسازی منتقل کنند.

ساخت یک میلیون واحد مسکونی

او افزود: در واقع در این طرح پیش‌بینی شده که مجموعه زمین‌هایی که در محدوده قانونی قرار دارند، برای طرح جهش تولید مسکن به کار گرفته شوند تا از طریق تخصیص زمین رایگان برای دهک‌های محروم، روند خانه‌دار شدن این اقشار آغاز شود. از سوی دیگر وزارت صمت هم موظف شده تا در زمینه تامین مصالح ساختمانی همکاری‌های لازم با این طرح را داشته باشد.

مطلب پیشنهادی:  آمار خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی اعلام شد

تشکیل صندوق ملی مسکن

حسین زهی با اشاره به نحوه تامین مالی طرح گفت: موضوع مهم بعد در حوزه ساخت مسکن استفاده از تسهیلات بانکی مناسب است که بر اساس قانون، بانک‌ها باید ۲۰ درصد منابع کلی خود را در راستای اجرای این طرح تخصیص دهند.

او گفت: در این راستا تشکیل صندوق ملی مسکن در این قانون پیش‌بینی شده تا بتواند منابع مورد نظر را تامین کند. این صندوق هیات امنایی با ریاست وزیر راه و شهرسازی خواهد داشت تا منابع مالی متعدد ذیل این قانون را به کار بگیرد.

مطالعه بیشتر: مطلب «کوچ مستاجران به جنوب شرق تهران» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 370

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…