شهر بدون طلاق ایران کجاست؟

0
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مگر می‌شود که در یک شهر هیچ طلاق و جدایی وجود نداشته باشد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با این شهر عجیب آشنا شوید.
شهر بدون طلاق

شهر بدون طلاق ایران را می‌شناسید؟ مگر می‌شود در این دوره و زمانه هیچ طلاق و جدایی در یک شهر وجود نداشته باشد؟ اما این شهر توانسته است با راهکارهایی از طلاق و جدایی جلوگیری کند و به شهر بدون طلاق ایران تبدیل شود. ایران زیبا شهرهای عجیب و خاص زیادی دارد آیا شهر آبشار های ایران  را می‌شناسید؟ با دلتامگ همراه باشید تا با شهر بدون طلاق ایران آشنا شوید.

شهر بدون طلاق در ایران

میبد شهر بدون طلاق ایران است. دادگستری میبد اعلام کرد که در ده ماه نخست سال جاری نسبت به ده ماه مشابه سال گذشته، پرونده‌های طلاق در شهرستان میبد متوقف شده و آمار ازدواج با افزایش ۱۸ درصدی همراه بوده است. میبد شهری تاریخی با پیشینه‌ای چند هزار ساله است که به عنوان دومین مرکز شهری و تجاری استان یزد شناخته می‌شود. این شهر به واسطه بافت تاریخی ارزشمند خود، در بسیاری از نقاط در فهرست آثار تاریخی ایران به ثبت رسیده است.

شهر بدون طلاق

بافت تاریخی شهر بدون طلاق ایران

میبد دارای بافت تاریخی غنی و منحصر به فردی است که جلوه‌گر هنر و فرهنگ ایرانی در دوران‌های مختلف است. این شهر یکی از معدود مکان‌هایی است که بافت تاریخی آن به خوبی حفظ شده و بسیاری از بناها و سازه‌های تاریخی آن هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شهر بدون طلاق

میبد به عنوان دومین مرکز تجاری استان یزد، نقش مهمی در اقتصاد منطقه ایفا می‌کند. بازارها و کاروانسراهای قدیمی این شهر، هنوز هم به عنوان مراکز تجاری فعال مورد استفاده قرار می‌گیرند و به جذب گردشگران کمک می‌کنند. میبد یکی از کانون‌های اولیهٔ یکجانشینی در ایران محسوب می‌شود. این شهر در واحهٔ پهناور یزد واقع شده و شرایط جغرافیایی و آب و هوای مناسب آن باعث شده تا از دیرباز مردمان این منطقه به یکجانشینی و کشاورزی روی آورند.

مطلب پیشنهادی:  عوارض کمبود ویتامین دی و 3 روش درمان آن

شهر بدون طلاق

 برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در شهر بدون طلاق ایران

در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه طلاق و خانواده، چندین اقدام مهم انجام شده است:
همکاری بین ادارات مختلف: اداراتی مانند بهزیستی، نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، صیانت خانواده دادگستری و اداره ورزش و جوانان با کمک فرمانداری، تلاش کرده‌اند تا اقدامات پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی مخصوصاً طلاق را از مرحله قبل از ازدواج آغاز کنند.

شهر بدون طلاق
مشاوره‌های حین و بعد از ازدواج: مراکزی برای مشاوره زوجین جوان ایجاد شده است تا بدون متحمل شدن هزینه‌های زیاد، اختلافات خود را حل کنند.
ورود حوزه‌های علمیه و اداره تبلیغات: این نهادها نیز در امر صیانت از خانواده و پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی مشارکت داشته‌اند.
حذف موازی‌کاری: برای جلوگیری از موازی‌کاری در امور خانواده و پیشگیری از جرم، همکاری بین فرمانداری و شهرداری جهت حمایت مالی و معنوی صورت گرفته است.
تشکیل جلسات ماهانه: برگزاری جلسات ماهانه برای بررسی مصوبات و پیگیری اقدامات انجام شده.

 

تعداد کلمات مطلب: 451

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

آموزش براشینگ کردن مو در خانه

براشینگ کردن مو از جمله کارهایی است که خانم‌ها برای آن وقت و هزینه زیادی را صرف می‌کنند. ب…