کارهایی که بعد از پرخوری باید انجام دهید

1
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر بیش از حد غذا خورده‌اید یا احساس سنگینی می‌کنید، خود را سرزنش نکنید و فقط نکات زیر را دنبال کنید. احساس گناه هیچ فایده‌ای ندارد.

متخصصان نکاتی را برای رفع ناراحتی بعد از یک وعده غذایی سنگین ذکر می‌کنند که به بهتر شدن هضم و حال شما کمک خواهد کرد. گاهی ممکن است بعد از مدت‌ها غذای مورد علاقه خود را خورده باشید و یا در یک مهمانی بزرگ در نهایت پرخوری کرده باشید. بعد از پرخوری یا خوردن یک وعده غذایی بسیار سنگین ممکن است احساس ناراحتی و نفخ در شما ایجاد کند. دلتامگ در این مطلب به شما خواهد گفت بعد از وعده غذایی سنگین چه‌کار باید انجام دهید.

پیاده‌روی

پیاده روی سبک پس از هر وعده غذایی توصیه می‌شود. معمولا متخصصان تغذیه ۱۰ دقیقه پیاده روی سبک را بعد از غذا توصیه می‌کنند. کافی است برای مدتی در اطراف قدم بزنید. این کار باعث کم شدن فشار می‌شود و همچنین روند هضم را تسریع می‌کند. می‌توانید به آرامی در داخل خانه یا بیرون در فضای باز قدم بزنید تا ناراحتی خود را از بین ببرید.

به یاد داشته باشید که پیاده روی بعد از غذا باید سبک باشد. هرگز بعد از خوردن غذا تند راه نروید، دویدن آهسته هم ممنوع است، زیرا می‌تواند باعث تهوع و معده درد شود.

پیاده روی بعد از وعده غذایی سنگین

تنها مایع مجاز، آب

آب سم زدا یا دتاکس واتر می‌تواند به هضم و دفع سدیم اضافی مصرف شده کمک کند. بسته به سلیقه و انتخاب خود می‌توانید دتاکس واتر را به روش‌های مختلفی تهیه کنید اما ابتدایی‌ترین آن‌ها، آب لیمو است. کافی است یک فنجان آب گرم بردارید، چند قطره آب لیمو و کمی فلفل سیاه به آن اضافه کنید. به آن عسل یا نمک اضافه نکنید! همچنین، آب را یکباره نخورید، در عوض بنشینید و به آرامی آن را بنوشید تا اثر بهتری داشته باشید.

مطلب پیشنهادی:  با روغن‌تراپی از داشتن موهای زیبا لذت ببرید

سخن آخر

فراموش نکنید که نباید دراز بکشید. حتی اگر احساس ناراحتی می‌کنید، فقط با سرعت کم به راه رفتن ادامه دهید. دراز کشیدن بعد از غذا می‌تواند باعث ترش کردن یا رفلاکس اسید شود.

توجه: اگر احساس گناه شما بعد از خوردن غذا زیاد و تکرار شونده است، یا تمایل دارید غذا را بالا بیاورید، با یک پزشک مشورت کنید.

یک نظر

  1. عباس

    27 بهمن 1402 در 10:40 ق.ظ

    🙏🙏🙏

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی

همچنین بخوانید

میوه‌های انرژی‌زا را بشناسید

افزایش انرژی بدن خستگی را از شما دور می‌کند. احساس خستگی، به طور معمول بعد از ظهرها به سرا…