واگذاری زمین برای ساخت خانه‌های ویلایی

1
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در طرح نهضت ملی مسکن سیاست وزارت راه این است که، برای رفاه حال کارکنان در کنار صنعت و محل کار، شهرک‌های مسکونی ایجاد شود.

به گزارش دلتا مگ به نقل از ایسنا، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفت: با اشاره به این موضوع که در پروژه مسکن‌مهر بلوک‌ها به هم چسبیده بود و در هر هکتار ۱۲۷ خانوار سکونت داشت ما برای بهتر شدن کیفیت زندگی مردم در پروژه نهضت ملی این تعداد را به 50 خانوار در هر هکتار کاهش دادیم.

وی افزود: با توجه به آنکه منابع خوبی در اختیار صندوق ملی مسکن قرار گرفته در شهرهایی که سکونت غالب مردم در خانه‌های یک طبقه است زمین برای احداث خانه‌های ویلایی واگذار می‌کنیم.

رستم قاسمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه ۱۵ هزار و ۴۸۰ واحد مسکونی وزارت دفاع در مجموعه چیتگر اظهار کرد: تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت دفاع برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی بود که با انرژی مضاعف وزارت دفاع این تعداد در حال گسترش است.

اعصای زمین برای ساخت خانه های ویلایی

وی افزود: عرضه و تقاضای مسکن در کشور متناسب نیست. بنابراین نیاز مردم، تعهد دولت، قانون جهش تولید و تامین مسکن ما را مکلف می‌کند در بخش مسکن که پیشران اقتصاد است یک نگاه جدی داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قانون جهش تولید و تامین مسکن در مهرماه سال گذشته ابلاغ شد خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات و ایجاد صندوق ملی مسکن که بحمدالله منابع خوبی به آن تخصیص یافته و تامین زمین از اقدامات صورت گرفته است.

مطلب پیشنهادی:  رقم تسهیلات ساخت مسکن مشخص شد

قاسمی با اشاره به برنامه تامین زمین برای ۴ میلیون واحد نهضت ملی مسکن گفت: تاکنون برای ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد تامین زمین شده و یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد به مرحله اجرا رسیده که انشاالله تا پایان شهریور ساخت ۲ میلیون واحد را شروع می کنیم.

آماده سازی 2 میلیون واحد مسکن

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در تامین زمین اقدامات مقتضی را انجام می دهیم گفت: در شهرهایی که زندگی مردم در واحدهای یک طبقه است زمین برای ساخت خانه‌های ویلایی واگذار می‌کنیم. بجز برخی مناطق از جمله شمال کشور، در دیگر نقاط مشکلی در تامین زمین وجود ندارد.

به گفته قاسمی نوسازی و بهسازی ۱۰۰ هزار واحد فرسوده در شهر تهران مد نظر است که در حال حاضر ۵۰ هزار واحد در حال ساخت است.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با مطالب بروز در حوزه ملک، مطلب «افزایش 27 درصدی قیمت اوراق بهادار در بازار مسکن» را در دلتا مگ بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 375

اپلیکیشن مجله دلتا

یک نظر

  1. […] برای آشنایی بیشتر با مطالب بروز در حوزه ملک، مطلب «واگذاری زمین برای ساخت خانه‌های ویلایی» را در دلتا مگ […]

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

پیش بینی قیمت مسکن در سال 1403

با توجه به آمار رسمی ارائه شده توسط  بانک مرکزی  و به نقل از محمد جندقی کارشناس حوزه قیمت …