محله عباس‌آباد تهران، خوش آوازه برای خرید خانه

0
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
عباس آباد یا همان خیابان بهشتی به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، تقاضای خرید خانه در این محله بالا است
محله عباس آباد تهران

اگر قصد سکونت در مناطق مرکزی تهران را دارید و دسترسی مناسب محله برای شما اهمیت بسیاری دارد، محله عباس آباد تهران می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. در صورتی که قصد خرید آپارتمان در عباس آباد را دارید برای آشنایی بیشتر با این محله تا پایان مطلب با دلتامگ همراه باشید.

خریدآپارتمان در تهران

محله عباس آباد تهران کجاست؟

محله عباس آباد تهران در منطقه 7 شهرداری قرار دارد و از شمال به خیابان بهشتی و خیابان قنبرزاده، از شرق به خیابان دکتر شریعتی و خیابان قدوسی، از جنوب به خیابان مطهری و خیابان یوسفیان و از غرب به بزرگراه مدرس متصل می‌شود و در مجاورت با محله‌های ‌نیلوفر، دبستان، آرژانتین، سنایی، سهروردی، حشمتیه قرار دارد. تاریخچه محله جلفا به زمان قاجار باز می‌گردد اما اوج پیشرفت این محله، از دهه 1360 به بعد اتفاق افتاد و از آن تاریخ به بعد به دلیل حادثه هفتم تیرماه، نام محله جلفا به شهید بهشتی تغییر یافت.

در گذشته بافت محله جلفا مسکونی بود؛ اما با گسترش شهر نشینی به تدریج بافت محله به اداری و تجاری تغییر یافت و همین امر سبب شد روزانه افراد بسیاری به این محله تردد داشته باشند. به همین دلیل در ساعاتی از روز شما شاهد ترافیک سنگینی در محله جلفا هستید؛ اما این انر سبب نمی‌شود که از مزایایی که با خرید خانه در این محله نصیب ما می‌شود چشم پوشی کنیم.

خرید آپارتمان در عباس آباد

بهترین خیابان‌های محله عباس آباد برای زندگی

با وجود اینکه بیشتر بافت محله عباس آباد اداری و تجاری است؛ اما مناطقی که ساختمان‌های مسکونی در آن قرار دارند برای زندپگیدر شرایط بسیار خوبی هستند. بنابراین می‌توان  آپادانا، سورنا، سهروردی، مهناز، نیلوفر، میرعماد، نوبخت، اندیشه و پارسا را جزو بهترین منطقه عباس اباد نام برد.

دسترسی به محله عباس آباد تهران

نزدیک بودن این محله به بزرگراه مدرس، امکان رفت‌وآمد با اتومبیل شخصی را برای ما بسیار راحت کرده است؛ از سوی دیگر حمل و نقل عموموی این محله نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارد و می‌توان کگفت یکی از دلایل محبوبیت این محله در میان ساکنان تهران، همین دسترسی راحت است. نزدیکترین ایستگاه مترو به عباس آباد، ایستگاه متروی شهید بهشتی است که می‌توانید با استفاده از آن به حمل و نقل خود سرعت ببخشید.

مطلب پیشنهادی:  توانیر، محله‌ای در قلب پایتخت

مراکز درمانی محله عباس آباد

در محله عباس آباد مراکز درمانی و داروخانه های متعددی قرار دارند که این موضوع می‌تواند در زمینه خرید یا اجاره آپارتمان در عباس آباد دارای اهمیت باشد.بیشترین تعداد ساختمان‌های پزشکی و داروخانه‌های این منطقه را باید در خیابان مطهری جستجو کنید. زیرا تعداد زیادی از املاک تجاری اداری این خیابان به حوزه درمانی اختصاص یافته‌اند.

  • بیمارستان تهران کلینیک
  • بیمارستان مهراد
  • بیمارستان مادران
  • بیمارستان توس
  • درمانگاه مغز و اعصاب و روان سهروردی
  • مرکز جراحی سهروردی

مراکز تجاری و تفریحی محله عباس آباد تهران

  • مرکز خرید نگین ظفر
  • جمعه بازار پارکینگ پروانه
  • پاساژ سهیل
  • مجتمع تجاری اداری گلدیس

چند مجتمع تجاری بزرگ در محله عباس آباد هستند. به جز این مراکز بزرگ طبیعتا مغازه ها و مراکز دیگر تجاری در محله برای رفع نیاز روزانه ساکنین وجود دارند.

قیمت خرید آپارتمان در محله عباس آباد تهران 

کسانی که به دنبال خرید آپارتمان در عباس آباد هستند لازم است که بدانند متوسط قیمت مسکن در این محله نسبتا بالاست و خرید خانه در آن نیازمند سرمایه زیادی است. اما اگر نقدینگی موردنیاز برای خرید خانه در عباس آباد تهران را دارید، باید بگوییم که یکی از بهترین محله‌های پایتخت را برای سکونت انتخاب کرده‌اید. در زیر چند نمونه قیمت خرید آپارتمان در عباس را از سایت ملکی دلتا برایتان اوردیم.

متراژ(متر)

سن بنا(سال)

قیمت هرمترمربع(تومان)

قیمت کل(تومان)

120

17

109,000,000

13,000,000,000

78

12

110,000,000

8,000,000,000

102

9

123,000,000

12,000,000,000

 

تعداد کلمات مطلب: 588

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در محله های تهران

همچنین بخوانید

وحیدیه تهران، محله ای ارزان و اصیل برای خرید آپارتمان

اگر قصد خرید یا اجاره واحد آپارتمانی در محله وحیدیه را دارید تا انتهای این مطلب با دلتا مگ…