خرید ۳۰۰۰ واحد مسکن مهر توسط یک دلال!

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، اخیرا از وجود یکسری دلالان و سوداگران خبر داده و گفته است: دلال‌هایی در شهرهای جدید داریم که بیش از ۳ هزار مسکن مهر را تملک کرده است.
مدیرعامل شرکت شهرهای جدید

به گزارش دلتا مگ به نقل از فارس، علیرضا جعفری در نشست خبری با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ هزار واحد مسکونی از نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید ساخته می‌شود، اظهار کرد: تاکنون برای این واحدهای مسکونی زمین به ابعاد ۱۵ هزار هکتار تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه تراکم شهرهای جدید با آمار مذکور به نزدیک ۱۵۰ نفر در هکتار می‌رسد که بسیار بیشتر از سایر شهرهای کشور است؟ گفت: طرح‌های تفضیلی در این حوزه وجود دارد که ما بر اساس آن‌ها تکالیف را برنامه‌ریزی می‌کنیم.

وی افزود: این قابلیت وجود دارد، که ساخت مسکن متناسب با فرهنگ مردم در قالب ساخت خانه‌های ۲ طبقه پیش برود.

جعفری با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی بر ایجاد تناسب بین ساخت مسکن و فرهنگ اسلامی ایرانی تاکید دارد، گفت: الحاق زمین بافت‌های شهری در قالب تغییر در طرح‌های تفضیلی در دستور کار ما قرار دارد.

مطلب پیشنهادی:  خرید آپارتمان در کردستان چقدر سرمایه می‌خواهد؟

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید

وی در تشریح اختلاف مصوبه شورای عالی مسکن و شورای پول و اعتبار در مورد استفاده پروژه‌های باقیمانده مسکن مهر از تسهیلات قانون جهش تولید و تامین مسکن اضافه کرد: خط اعتباری پروژه‌های مسکن مهر به پایان رسیده و تاکنون شورای پول و اعتبار اجازه استفاده از تسهیلات موضوع قانون جهش تولید و تامین مسکن نداده است.

جعفری با بیان اینکه نسبت به ورود تقاضای سوداگری در حوزه مسکن‌های شهرهای جدید حساس هستیم، گفت: یک سری دلال‌هایی در شهرهای جدید داریم که بالغ بر ۳ هزار مسکن مهر را تملک کرده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت خانه‌های مسکن ملی چقدر آب می‌خورد؟»

تعداد کلمات مطلب: 258

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…