وام ساخت مسکن ۴۵۰ میلیونی با سند زمین

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
متقاضیان خرید طرح جهش مسکن می‌توانند از وام ساخت مسکن ۲۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومانی استفاده کنند. اما این وام فقط به انبوه‌سازان پرداخت می‌شود و نه مردم. اما مردم چگونه می‌توانند خودشان وام ۴۵۰ میلیونی ساخت مسکن را بگیرند؟
تسهیلات

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، در کنار وام جهش تولید، وام دیگری با نام وام ساخت مسکن خود مالکی پرداخت می‌شود که مبلغ آن در تهران ۴۵۰ میلیون تومان است. این یعنی وامی که به دارندگان زمین پرداخت می‌شود.

آنگونه که عضو هیئت مدیره بانک مسکن گفته وام ساخت مسکن خود مالکی، مشابه وام طرح جهش تولید مسکن است و متقاضیان می‌توانند این وام ۴۵۰ میلیونی را از بانک مسکن یا سایر بانک‌ها بگیرند.

در طرح جهش تولید مسکن، قرار است دولت زمین را در اختیار انبوه سازان بگذارد و آنها برای متقاضیان خانه بگیرند. متقاضیان خرید خانه‌های طرح جهش مسکن می‌توانند وام ۲۵۰ تا ۴۵۰ میلیونی مسکن بگیرند. اما این وام در حالت عادی به انبوه‌سازان پرداخت می‌شود و نه خود مردم.

اما اگر فردی زمین داشته باشد، می‌تواند روی سند زمین خود وام ۴۵۰ میلیونی ساخت مسکن بگیرد.

وام ساخت مسکن

شرط پرداخت وام ۴۵۰ میلیونی مسکن

وام ۴۵۰ میلیونی طرح جهش مسکن، فقط به انبوه‌سازان پرداخت می‌شود. اما افراد هم می‌توانند مستقیما برای دریافت این وام اقدام کنند. مشروط به اینکه بیشتر از دو واحد مسکونی بسازند.

به عبارتی هر فرد حقیقی می‌تواند وام ساخت مسکن ۴۵۰ میلیون تومانی بگیرد. اما به چند شرط. اول اینکه متقاضی دریافت وام باید زمین ساخت خانه را داشته باشد. دوم اینکه سند زمین باید به نام متقاضی دریافت وام باشد. شرط سوم این است که متقاضی دریافت وام مسکن، باید بیش از دو واحد مسکونی بسازد تا انبوه‌ساز تلقی شود و بتواند از وام ۴۵۰ میلیونی مسکن استفاده کند.

البته هر فرد برای گرفتن وام ۴۵۰ میلیونی ساخت مسکن باید بیش از دو واحد مسکونی بسازد که انبوه‌ساز تلقی شود اما فقط یک واحد آن را می‌تواند به نام خود ثبت کند.

مطلب پیشنهادی:  خانواده های دارای ۲ معلول صاحب خانه می شوند

بر اساس تصمیم شورای پول و اعتبار متقاضیان وام ساخت مسکن، در تهران ۴۵۰ میلیون تومان وام مسکن دریافت می‌کنند. مبلغ این وام برای متقاضیان در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان، همچنین برای مسکن روستایی ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت اوراق برای مجردها و متاهل‌های تهرانی» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 354

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…