وقتی دلتان گرفته، چه‌ چیزی حالتان را بهتر می‌کند؟

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در زندگی همه ما روزهایی هست که خوشحال نیستیم و به‌قول معروف، دل‌مان گرفته است. در چنین شرایطی، باید به‌دنبال راهی برای تسکین غم‌هایمان باشیم.

غم و ناراحتی حتی در خفیف‌ترین شکل آن می‌تواند بر احساسات، افکار و رفتار ما تأثیر بگذارد. در این شرایط نمی‌توانیم راحت بخوابیم؛ به همین دلیل، خستگی و ناامیدی به ما فشار می‌آورد. در این مطلب از دلتامگ راه‌کارهایی برای درمان دل گرفتگی گردآوری شده است که کمک‌تان می‌کند در زمان‌های ناراحتی خودتان را تسکین دهید. با ما همراه باشید.

موسیقی: زبانی که دل‌ها با آن سخن می‌گویند

درمان دل گرفتگی بی دلیل

گوش‌دادن به موسیقی، روشی ثابت‌شده برای درمان دل گرفتگی است. موسیقی می‌تواند احساسات ما را برانگیخته کند. همچنین با ایجاد اتصالات عصبی جدید در مغز، تغییراتی در رفتار، احساس و افکارمان به وجود می‌آورد. موسیقی به ما کمک می‌کند روی چیزی تمرکز کنیم که زیباتر و دل‌نشین‌تر از غمی است که داریم.

یاد خدا: منبع آرامش و انرژی‌های مثبت

دل گرفتگی

خداوند منبع انرژی مثبت است. صحبت‌کردن با خداوند راهی برای متصل‌شدن به بیکران هستی است و به ما کمک می‌کند به آرامش برسیم. حتی افرادی که رابطه نزدیکی با خدا ندارند ناخودآگاه اسمش را به زبان می‌آورند. حتما نباید فردی مذهبی باشید تا با خدا ارتباط برقرار کنید.

کافی است باور کنید که خداوند گوش می‌دهد و برای حرف‌های‌ شما اهمیت قائل است. فقط با او راحت و در آرامش صحبت کنید یا برایش چیزی بنویسید.

پیاده‌روی: آن بیرون، زندگی جریان دارد

با دل گرفته چه کنم

یکی از بهترین روش‌های برطرف‌کردن ناراحتی و رسیدن به حال خوب این است که از خانه بیرون بروید و بخشی از طبیعت، مردم و جنب‌وجوش محیط اطراف‌ خود شوید.

مطلب پیشنهادی:  کتلت بدون گوشت و پیاز

بنابراین خواهید دید که آن بیرون، دنیا طوری است که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. افرادی که در اطراف شما رفت‌وآمد می‌کنند، به زندگی‌شان ادامه می‌دهند و به‌ همین‌ دلیل انرژی‌ آن‌ها به شما هم منتقل می‌شود.

 تفکر مثبت: نیمه پر لیوان را ببینیم

 تفکر مثبت

تفکر مثبت مهارتی به‌دست‌آوردنی است. هیچ‌کس با این مهارت به دنیا نیامده است. برای به‌دست‌آوردن این مهارت کافی است روش‌های زیر را تمرین کنید:

  • بیشتر لبخند بزنید.
  • از زاویه دیگری به وضعیتی که در آن هستید نگاه کنید. سعی کنید چیز مثبتی در آن پیدا کنید.
  • یک دفترچه همراه خودتان داشته باشید. هر روز چند دقیقه به اطراف‌ خود نگاه کنید و هرچه را که بابت آن در زندگی سپاسگزار هستید، بنویسید.

ورزش: راهی برای تخلیه انرژی

ورزش: راهی برای تخلیه انرژی

هنگامی‌که دل‌تان گرفته است می‌توانید با انجام حرکات ورزشی این حالت را از بین ببرید. ورزش میزان سروتونین (یکی از انواع هورمون شادی) را در بدن افزایش می‌دهد.

از سوی دیگر، ورزش‌کردن اندورفین‌ها را در بدن آزاد می‌کند که سبب بهبود خلق‌وخوی‌ شما می‌شود. همچنین با ایجاد تعادل هورمونی در بدن کمک می‌کند تا همه عوامل فیزیکی و ذهنی‌ شما به‌خوبی کار کنند.

تعداد کلمات مطلب: 414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

از بین بردن سیاهی زیر بغل با چند راهکار ساده

برای از بین بردن سیاهی زیر بغل افراد راهکارهای مختلفی را امتحان کرده و هزینه‌های زیادی می‌…