با این تمیزکننده‌ها کاشی‌‌های سرویس بهداشتی را برق بیندازید

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بی‌شک این نگرانی برای همه وجود دارد که فضای سرویس بهداشتی را با چه چیزی تمیز کنند که علاوه بر راحت بودن کاملا تمیز شود و درعین حال از همه مهم‌تر سطوحی مثل سطوح کاشی و سرامیک آسیب نبیند یا کدر نشود.

در مکان‌هایی مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی جرم‌ها و قارچ‌ها از یک نقطه کوچک سرک می‌کشند و کم کم تمام نقاط را آلوده و کثیف می‌کنند و گاهی نیز بیماری‌زا هستند. در این مطلب از  دلتا به معرفی بهترین تمیزکننده کاشی و سرامیک می‌پردازیم.

بهترین تمیزکننده کاشی و سرامیک

اکثر افراد در جستجوی یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک مناسب هستند که همه مزایای گفته شده را دارا باشد.

ترکیب آب داغ، صابون و جوش شیرین، بهترین تمیزکننده کاشی و سرامیک

جوش شیرین یک ماده پاک کننده ارزان و خیلی خوب است. با این دستورالعمل یک سلاح قوی برای مقابله با جرم‌ها و تمیزکردن دستشویی بسازید. یک قاشق چایخوری صابون مایع، یک فنجان جوش شیرین، چند قطره روغن گیاهی مانند رزماری، اسطوخودوس، نعنا یا عصاره مرکبات و آب به اندازه‌ای که ترکیب این مواد حالت خمیری پیدا کند اما خیلی هم سفت نشود. سپس از این مواد به نقاط کثیف بزنید و بعد از چند دقیقه اسکاچ بکشید. بعد از چند دقیقه تامل برای تمیز کردن توالت فرنگی اقدام کنید.

مقداری مایع سفیدکننده را ترجیحا در یک اسپری خالی بریزید و دو برابر مقدار آن، آب اضافه کنید. مقداری از آن را روی کاشی و دیوارها اسپری کنید و اجازه دهید خشک شود. پس از چند دقیقه با یک اسکاچ محل اسپری شده را بسابید. سعی کنید شکاف‌ها و منافذ را با این محلول یا هر وسیله دیگری به خوبی تمیز کنید.

بهترین تمیزکننده کاشی و سرامیک

تمیز کردن کاشی سرویس بهداشتی با سرکه

مقداری سرکه را در یک بطری بریزید. سرکه خاصیت اسیدی دارد و دشمن جرم‌ها و آلودگی‌ها است. به هیچ وجه آن را با آب رقیق نکنید تا یک پاک کننده قوی داشته باشید. سرکه را روی نقاط کثیف بریزید و تقریبا یک ساعت به آن زمان بدهید. بهتر است در این مدت تهویه را روشن کنید یا پنجره را باز بگذارید تا هوای تازه جریان پیدا کند.

مطلب پیشنهادی:  معبد هندوها، جاذبه عجیب و متفاوت بندرعباس!

بعد از یک ساعت محل را با آب بشویید و با یک حوله خشک کنید. اگر سرکه به خوبی شسته شود بوی آن از بین می‌رود. سرکه از ایجاد جرم جلوگیری می‌کند. سرکه حدود ۸۰% از جرم را از بین می‌برد و از موثرترین راه‌ها برای نظافت و تمیز کردن توالت فرنگی است که هیچگونه ماده شیمیایی ندارد. سرکه حدود ۸۰% از جرم توالت و کاشی را از بین می‌برد.

جرم‌گیری کاسه توالت و کاشی‌ها با بوراکس، بهترین تمیزکننده کاشی و سرامیک

یک فنجان بوراکس را با یک گالن آب مخلوط کنید. بوراکس یک پاک کننده طبیعی و ارزان است که به‌عنوان حشره‌کش نیز به‌کار می‌رود. می‌توانید آن را از سوپرمارکت‌ها نیز تهیه کنید. قبل از تمیزکردن محل جرم گرفته، روی آن جاروبرقی بکشید. با این کار منشا جرم‌ها و قارچ‌ها یا به اصطلاح هاگ قارچ‌ها از بین می‌رود و تمیزکردن محل راحت‌تر می‌شود.

با اسکاچ و بوراکس محل آلوده را بسابید و مراقب باشید آلودگی را به سایر نقاط و کاشی‌ها منتقل نکنید. محل سابیده شده را با یک دستمال پاک کرده و اجازه دهید خشک شود. اگر در تمیزی آن شک دارید می‌توانید از سرکه استفاده کنید.

بهترین تمیزکننده کاشی و سرامیک

تعداد کلمات مطلب: 492

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در سبک زندگی

همچنین بخوانید

فناوری OCR چیست؟ همه‌چیز درباره تبدیل عکس به متن با OCR

اگر چه ممکن است نام فناوری OCR کمی ناآشنا باشد، اما اگر با استفاده از نرم‌افزار، یک فایل پ…