ازدواج با مرد کوچک‌ تر از زن خوب است یا بد؟

1
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زمان و سن مناسب برای ازدواج از اولین مسائلی است که در ازدواج مطرح می‌شود. تناسب سنی دختر و پسر با یکدیگر از عوامل مهم ایجاد تفاهم و تناسب بیشتر میان آن دو است.

هر چقدر فاصله سنی بیشتر شود میزان تفاهم میان زن و مرد کمتر خواهد شد. اگر هم که سن زن بیشتر از مرد باشد تفاهم کمتری به‌وجود می‌آید. در این مطلب از دلتامگ به بیان نکات ازدواج با مرد کوچک تر از خود می‌پردازیم.

ازدواج با مرد کوچک تر از خود

البته در این امر نیز مثل اصول و امور دیگر استثناهایی وجود دارد. ممکن است در اطراف شما چنین ازدواجی اتفاق افتاده باشد و طرفین هم از زندگی‌شان راضی باشند ولی به صرف این چند مورد نمی‌توان ریسک کرد. شاید شما نتوانید مانند آن‌ها درست انتخاب کنید و زندگیتان را مدیریت کنید.

ازدواج با مرد کوچک تر از خود

مادری کردن در ازدواج با پسر کوچک‌تر

وقتی زن بزرگ‌تر باشد چون خود را پخته‌تر و باتجربه‌تر از مرد کم‌سن و سال می‌‌‌داند، در طول زمان سعی می‌کند همسر خود را کنترل نماید. زن مانند مادر شروع به نصیحت و سرزنش شوهر خود خواهد کرد و در این شرایط زن دچار خستگی، درماندگی و استیصال می‌‌شود و مرد برای حفظ اقتدار مردانه، شروع به مقابله در مقابل همسرش می‌کند.

سرد شدن رابطه عاطفی

اگر مردی به خاطر توان اقتصادی زن با او ازدواج کرده باشد، ممکن است زن احساس عشق واقعی از مرد نگیرد و به خاطر مسئولیت امور مالی، دچار فرسودگی جسمی‌‌ و روانی شود و رابطه به تعارض و سردی کشیده شود.

مرد کوچک تر حوصله‌تان را سر می‌برد

پس از گذشت مدتی ممکن است از خامی و بی‌تجربگی و رفتارهای متفاوت همسرتان دلزده شوید و او برایتان خسته کننده شود. همانطور که گفته شد زنان سریع‌تر به رشد ذهنی می‌رسند و مرد کوچک‌تر از نظر ذهنی و رفتاری بسیار متفاوت از شما رفتار خواهد کرد.

ازدواج با مرد کوچک تر از خود

دست کشیدن از علائق

ممکن است برای جلب رضایت همسرتان، از علائق و تمایلات خود فاصله بگیرید و پا به پای همسرتان، به انجام فعالیت‌های مورد علاقه او بپردازید. مسلما همسرتان دوستان و روابط اجتماعی خاص خود را دارد و شما برای پذیرفته شدن در این جمع‌ها مجبور به تغییر خود باشید. این تغییرات شاید در ابتدا لذت‌بخش به‌نظر برسد اما به تدریج متوجه می‌شوید که از خودتان فاصله گرفته‌اید.

مطلب پیشنهادی:  رژ لب مناسب هر مکان را بشناسید

شک کردن به خود

ممکن است پس از گذشت مدتی که سن‌تان بالاتر رفت، خودتان را با زنان هم سن و سال اطراف همسرتان مقایسه کنید و دچار کمبود اعتماد به نفس شوید. حتی ممکن است به این دلیل به همسرتان نیز شک کنید و نسبت به او بی‌اعتماد شوید. بی اعتمادی به همسر پایه و اساس بسیاری از مشکلات در زندگی مشترک است.

ازدواج با مرد کوچک تر از خود

کاهش کیفیت رابطه جنسی

به‌طور معمول زنان زودتر به بلوغ جنسی می‌رسند در نتیجه نیازهای جنسی‌شان زودتر از مردان فروکش می‌کند. معمولا خانم‌ها در میانسالی دچار سردی در روابط زناشویی می‌شوند. تصور کنید اگر سن مرد از زن کمتر باشد دوران سردی زن دقیقا با دوران شور و هیجان همسرش مصادف می‌شود.

جلوگیری از اختلاف

با وجود تمام این مسائل و مشکلات، بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند با فرد مورد نظر خود که از او کوچک‌تر است ازدواج کنند. آن‌ها اینگونه استدلال می‌کنند که عشق و تفاهم مهم است نه تفاوت سنی. در این شرایط رعایت نکات زیر می‌تواند از بروز اختلافات احتمالی در آینده جلوگیری کند.

یک نظر

  1. ناشناس

    24 آذر 1402 در 4:27 ق.ظ

    مطالب مفیدی بود. با تشکر

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

آنچه نباید همزمان با شیر بخوریم

شیر حاوی میزان زیادی مواد مغذی مثل کلسیم، منیزیم و پروتئین است که نقشی بسیار مهم در بدن فر…