عجیب ترین ترندهای سلامتی که مضر هستند

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در طول سالیان ستاره‌های مشهور زیادی اعتراف کرده‌اند که برای کاهش وزن و همچنین سلامتی بدن خود از روش‌های غیرعادی و بسیار عجیبی استفاده می‌کنند.
عجیب ترین ترندهای سلامتی

ترندهای سلامتی می‌آیند و می‌روند و برخی از آنها می‌توانند کاملاً غیرعادی یا حتی عجیب باشند. در اینجا چند نمونه از برخی از عجیب ترین ترندهای سلامتی که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته‌اند آورده شده است. با دلتا مگ همراه باشید.

عجیب ترین ترندهای سلامتی

آب خام آشامیدنی: آب خام به آب تصفیه نشده و استریل نشده اطلاق می‌شود که مستقیماً از چشمه‌های طبیعی تأمین می‌شود. برخی از طرفداران ادعا می‌کنند که این آب طبیعی‌تر و سالم‌تر از آب تصفیه‌شده است، اما کارشناسان بهداشت نسبت به خطرات بالقوه مصرف آب تصفیه‌نشده، از جمله وجود باکتری‌های مضر، انگل‌ها و سموم هشدار می‌دهند.

ادرار درمانی: ادرار درمانی یکی از عجیب ترین ترندهای سلامتی است که شامل مصرف یا استفاده موضعی از ادرار خود فرد برای فواید مختلف سلامتی است. طرفداران ادعا می‌کنند که خواص سم‌زدایی دارد و می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، اما هیچ مدرک علمی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد. در واقع ادرار حاوی مواد زائدی است که بدن آنها را دفع می‌کند و برای استفاده داخلی یا خارجی توصیه نمی‌شود.

ادرار درمانی

نفس گرایی: نفس گرایی این باور است که افراد می‌توانند تنها با نور، هوا و در برخی موارد انرژی معنوی بدون نیاز به غذا یا آب زنده بمانند. پیروان این عمل افراطی ادعا می‌کنند که می‌توانند با جذب انرژی از خورشید یا کیهان خود را حفظ کنند. با این حال، این باور از نظر علمی بی‌پایه است و روزه‌داری طولانی‌مدت یا سوءتغذیه می‌تواند عواقب شدید سلامتی داشته و یکی از عجیب ترین ترندهای سلامتی باشد.

پدهای سم‌زدایی پا: پدهای سم‌زدایی پا تکه‌های چسبی هستند که در طول شب روی کف پا قرار می‌گیرند. این پدها ادعا می‌کنند که سموم را از بدن خارج می‌کنند، اما هیچ مدرک علمی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد. هر گونه تغییر در رنگ یا بوی پدهای پا احتمالاً به دلیل رطوبت و تعریق است تا دفع سموم.

مطلب پیشنهادی:  با این ۵ روش استرس خود را کاهش دهید!

روغن کشی: روغن کشی یکی دیگر از عجیب ترین ترندهای سلامتی است که شامل چرخاندن روغن (مانند روغن نارگیل) در دهان برای مدت طولانی است، با این باور که می‌تواند سموم را از بین ببرد، سلامت دهان و دندان را بهبود بخشد و حتی فواید سلامتی سیستماتیک داشته باشد. در حالی که روغن کشیدن ممکن است برخی از مزایای بهداشت دهان و دندان مانند کاهش پلاک و التهاب لثه را ارائه دهد، ادعای سم‌زدایی و بهبود کلی سلامت فاقد شواهد علمی است.

کریستال هیلینگ: درمان کریستال شامل استفاده از سنگ‌های قیمتی و کریستال‌های مختلف برای متعادل کردن زمینه‌های انرژی و ارتقای شفای جسمی و عاطفی است. طرفداران بر این باورند که کریستال‌های خاص دارای خواص منحصر به فردی هستند که می‌توانند انرژی یا فرکانس ارتعاش فرد را تحت تاثیر قرار دهند. با این حال، شواهد علمی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد، و هر گونه مزایایی که از این وضعیت به شما برسد احتمالا به دلیل اثر دارونما است.

کریستال هیلینگ:

مهم است که با شک و تردید به عجیب ترین ترندهای سلامتی نزدیک شوید و هنگام تصمیم‌گیری در مورد سلامت خود به شواهد علمی و توصیه‌های متخصص اعتماد کنید. مشاوره با متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و منابع قابل اعتماد می‌تواند به تفکیک واقعیت از داستان کمک و سلامتی شما را تضمین کند.

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر اختلال حرکت کلیشه ای از علائم تا درمان را بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 536

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در سبک زندگی

همچنین بخوانید

هشدار، این 8 گیاه به جابجایی حساس هستند!

گیاهان حساس به جابجایی را می‌شناسید؟ این گیاهان در صورتی که مکان نگهداری آن‌ها را تغییر ده…