آیا قیمت مسکن در مهرماه بالا می‌رود؟

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک کارشناس بازار مسکن گفت: من اعتقادی به این تحلیل که قیمت‌ مسکن در مهر ماه بالا می‌رود، ندارم. بلکه باید ببینیم تورم و وضعیت اقتصادی مردم چه تغییری خواهد کرد.
افزایش قیمت مسکن

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، آیت الهی، کارشناس حوزه مسکن در پاسخ به این سوال که چرا برخی از گرانی قیمت‌ مسکن در مهرماه خبر می‌دهند، گفت: بازار مسکن بخشی از اقتصاد کشور است و فرار و فرود آن مرتبط با شرایط کلان اقتصادی است. وقتی شرایط اقتصادی و جریان نقدینگی جریان طبیعی داشته باشد، شاهد رونق بازار مسکن و افزایش خرید و فروش خواهیم بود و اگر شرایط تورمی باشد، بخش بازار مسکن نیز با افزایش نرخ‌ها مواجه خواهد بود.

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر تاثیر بازار مسکن از استقرار دولت جدید گفت: با توجه به اینکه دولت در حال مستقر شدن است، اینکه برنامه‌ها و سیاستگذاری‌های دولت جدید تاثیر خود را در اقتصاد نشان دهند، مسئله‌ای زمان‌بر است.

قیمت مسکن

او می‌گوید: اینطور نیست که از همان ابتدا معجزه‌ای در بخش‌های مختلف اقتصادی به ویژه قیمت‌ مسکن رخ دهد و بهبود اوضاع اقتصادی نیاز به زمان دارد. از این رو بازار مسکن نیز با تاثیر از اقتصادکلان بعد از چند ماه تغییراتی را نشان خواهد داد.

مطلب پیشنهادی:  دستور رئیس‌جمهور برای تکمیل واحدهای مسکن مهر پردیس

آیت الهی با بیان اینکه تاثیر حضور دولت جدید را باید در ۳ ماهه چهارم سال انتظار داشته باشیم، گفت: در این زمان است که می‌توانیم آثار تصمیمات و تغییرات قابل مشاهده را در بازار مسکن ببینیم.

این کارشناس حوزه مسکن بیان کرد: قاعدتاً بخش خصوصی متناسب با تورم مسکن سعی در تعیین قیمت‌ها و مهار آن دارد. گاهی اوقات سعی می‌کنند در قیمت مسکن انعطاف‌هایی صورت دهند. البته من اعتقاد ندارم که دولت در بخش مسکن گشایش‌ ایجاد کند. تاکنون نیز دولت هر چه دخالت کرده، اثرگذار نبوده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «چرا روند ساخت مسکن ملی کند شد؟» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 273

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا + قیمت

اگر به دنبال بهترین مناطق شمال برای رفاه و آسایش بیشتر و یا حتی سرمایه‌گذاری مناسب هستید خ…