با این ترفندها دکور خانه را متحول کنید

1
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چه در خانه‌ای کوچک زندگی کنید و چه در خانه‌ای بزرگ با فضای بسیار آزاد، گاهی دل‌تان فضای خصوصی می‌خواهد.
با این ترفندها دکور خانه را متحول کنید

این مطلب از دلتامگ را به همین موضوع اختصاص داده‌ایم و می‌خواهیم ببینیم که چطور می‌توانیم بدون بنایی و با زحمت کم، چنین فضاهایی را در خانه ایجاد کنیم. درادامه به بیان روش های تقسیم فضای اتاق معرفی می‌کنیم، با ما همراه باشید.

تغییر چیدمان

اگر در خانه اتاقی بسیار بزرگ و دلباز دارید، به‌‌جای اینکه اثاثیه را دورتادور اتاق بچینید، آن‌ها را به مرکز اتاق منتقل کنید. به این صورت دیگر احساس خالی بودن اتاق توی ذوق نمی‌زند. از قرار دادن بوفه در قسمت میانی اتاق واهمه نداشته باشید، چراکه با این کار می‌توانید اتاق را به دو بخش مجزا تقسیم کنید.

روش های تقسیم فضای اتاق

نورپردازی

نورپردازی راهکاری ظریف و نسبتا نامحسوس برای تقسیم کردن اتاق به دو فضای جداگانه است. چراغ‌های رومیزی و شمع‌ها، با نور ملایم خود بخش‌های کوچک را روشن می‌کنند. از سوی دیگر چراغ‌های سقفی نقاط کانونی خاصی همچون تابلوها و دیوارکوب‌ها را روشن می‌کنند.

اما لوسترها و آویزهای سقفی به‌خودی‌خود از نقاط برجسته خانه هستند که علاوه‌بر روشن کردن فضای دلخواه، حجم وسیع‌تری را اشغال می‌کنند و در جداسازی فضاها نقش دارند. پس مطمئن شوید که حداکثر استفاده را از آن‌ها خواهید داشت.

روش های تقسیم فضای اتاق

استفاده از فرش و قالیچه از روش های تقسیم فضای اتاق

استفاده از فرش و قالیچه راهکار دیگری برای تقسیم کردن فضای اتاق به دو قسمت است. فرش یا قالیچه را در قسمت موردنظر پهن کنید و اطراف یا روی آن را با اثاثیه پر کنید. به این صورت فضای موردنظرتان را از دیگر قسمت‌های اتاق جدا می‌کنید.

استفاده از فرش و قالیچه

استفاده از قفسه‌های کتاب‌

استفاده از قفسه‌های دورو، ازهرجهت انتخاب هوشمندانه‌ای برای تقسیم فضای خانه است. چراکه نه‌تنها کتا‌ب‌ها را در خود جای می‌دهد، بلکه می‌تواند در نقش نوعی دیوار موقت ظاهر شود. با اضافه کردن وسایل تزئینی همرنگ به قفسه یا تعبیه نردبانی برای ایجاد حس‌وحال کتابخانه، قفسه کتاب‌های خود را به یکی از نقاط عطف خانه بدل کنید.

مطلب پیشنهادی:  با به کارگیری این ترفندها آشپزخانه مدرن داشته باشید!

استفاده از قفسه‌های کتاب‌

استفاده از پرده از روش های تقسیم فضای اتاق

پیش از هر چیز، باید به‌دقت هدف‌تان را از تقسیم فضای اتاق مشخص کنید و با توجه به آن، کاربردی‌ترین روش را انتخاب کنید. اگر هدف‌تان این است که اتاق را کاملا به دو فضای جداگانه تقسیم کنید، می‌توانید با نصب پرده این کار را انجام دهید.

کافی است ریل پرده را به مکان موردنظرتان منتقل کنید و پرده را به آن نصب کنید. پارچه و گیره‌هایی که برای پرده انتخاب می‌کنید، باید متناسب با رنگ‌بندی و طراحی سایر قسمت‌های اتاق باشند.

استفاده از پرده

استفاده از پارتیشن

اگر می‌خواهید دست‌تان برای تقسیم کردن فضا بازتر باشد و به‌دنبال چیزی هستید که جابه‌جا کردن آن به‌سادگی انجام شود، استفاده از پارتیشن موقت ایده‌ای عالی و کارآمد خواهد بود. اگر خودتان قادر به درست کردن پارتیشن باشید، می‌توانید دقیقا همان چیزی را که در نظر دارید تهیه کنید.

استفاده از پارتیشن

تعداد کلمات مطلب: 447

یک نظر

  1. ناشناس

    19 مهر 1401 در 6:01 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در معماری و دکوراسیون

همچنین بخوانید

خاص ترین مدل های فرش آشپزخانه مدرن و دکوراتیو

انتخاب خاص ترین مدل های فرش آشپزخانه مدرن و دکوراتیو امری سلیقه ای است و به سلیقه و دکوراس…